سه شنبه, ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-04-16
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 4403 |
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۵ | ارسال توسط :
42 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

به نقل از ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، تالارهای وحدت، سالن رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و برج میلاد در اولین روز سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجراهای متنوع گروه‌های ایرانی و خارجی میزبان علاقه‌مندان و موسیقی‌دوستان است. – تالار وحدت پوئم سمفونی ارکستر پارس به سرپرستی ناصر […]

به نقل از ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، تالارهای وحدت، سالن رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی و برج میلاد در اولین روز سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجراهای متنوع گروه‌های ایرانی و خارجی میزبان علاقه‌مندان و موسیقی‌دوستان است.
– تالار وحدت
پوئم سمفونی ارکستر پارس به سرپرستی ناصر نظر از گروه های موسیقی قدیمی در بخش کودک و نوجوان  فردا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در تالار وحدت به صحنه می‌رود.
گروه هلندی رامبراند تریو (Trio Rembrandt) و حسام اینانلو در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه در تالار وحدت روی صحنه می‌روند.
این گروه هلندی را وینسِنت پلنر (پرکاشن)، تونی اوِرواتِر (کنترباس) و رامبراند فریشر (پیانو و آکاردئون) تشکیل می‌دهند.
حسام اینالو، نوزانده کمانچه و آهنگساز به تازگی آلبوم «وهم» را منتشر کرده که در این آلبوم با تونی اورواتر نوازنده مطرح کنترباس رامبراند تریو همکاری کرده است.
– سالن رودکی
در سالن رودکی، اولین اجرا به اجرای شهید پرویز خان از هند در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه اختصاص دارد.
وی، نوازنده ۵۸ ساله مشهور ساز «سی تار» در هندوستان به شمار می آید.
اجرای دوم در این تالار در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به گروه آوازی تهران اختصاص یافته است که پس از یک سال دوری از جشنواره موسیقی فجر در جشنواره اجرا دارد.
گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو یک گروه کُر «آکاپلا» است. این گروه، شامل ۱۶ خواننده در چهار بخش صدایی سوپرانو، آلتو، تنور و باس است.
در بخش سوپرانو پریسا دلفانی، نازنین روستا، پگاه عینک چی و سولماز جوانبخت، در بخش آلتو مهدیه صفری، سمیرا محسنی، گلناز نویدان و لیلا نوری، در بخش تنور فرهاد خزری، کامران عروج زاده، سید مهدی ابطحی، علی مصیبی آلاشتی و در بخش بأس نوید یزدانیان، هادی آژیر، فرزاد امیری و مهرداد ناصحی اعضای گروه کر آوازی تهران را تشکیل می‌دهند.
سومین اجرای این شب در تالار رودکی به گروه کُر فلوت تهران به سرپرستی فیروزه نوایی تعلق دارد که ۱۰ اثر مشهور همنوازی فلوت هنرمندان ایرانی و بین‌المللی را خواهد نواخت.
قطعه «رقص دایره» اثر حشمت سنجری، اثر «فانتزی روستایی» ساخته فرانتز داپلر و آثاری از هنرمندانی نظیر توماسو آلبینونی، موتزارت و آنتونیو ویوالدی، رپرتوار این اجرا را شامل می‌شوند.
کر فلوت تهران، شامل: چهار ساز از خانواده فلوت شامل پیکولو، فلوت، فلوت آلتو و فلوت باس است.
– برج آزادی
سالن برج آزادی در شب اول از جشنواره سی و دوم موسیقی فجر شاهد اجرای دو گروه کاکوبند و کاوه آفاق در ساعت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ است.
گروه موسیقی آوایی کاکوبند برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر به صحنه می‌رود.
نیما و پویا صرافی‌مهر خوانندگان گروه کاکو بند هستند که کلام آن‌ها معنا و محتوای خاصی ندارد و این فرم موسیقی آن‌هاست که پیام خود را به مخاطبان منتقل می‌کند.
کاکوبند در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر قطعاتی چون «رقص و سقوط» و «سیاره من و بهشت» را اجرا خواهد کرد.
دومین اجرا به کاوه آفاق اختصاص دارد، وی نیز برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه می‌رود.
آفاق که سابقه اجرا در جشنواره مقاومت را دارد و پیشتر در برج میلاد نیز روی صحنه رفته، این بار در سالن آزادی اجرا می‌کند.
وی در کنسرت خود در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر ، قطعات آلبوم «با قرص‌ها می‌رقصد» را همراه با اعضای ارکسترش شامل آرمان مهربان (تنظیم‌کننده و نوازنده کیبورد، پیانو و آکاردئون)، پیام زمانی (درامز)، شهاب آفاقی (گیتار)، مهرداد حامدی (گیتار باس) و آندره خاچیکیان (گیتار الکتریک) اجرا خواهد کرد.
– فرهنگسرای نیاوران
اولین برنامه فرهنگسرای نیاوران فردا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه با اجرای گروه آوای موج از بوشهر آغاز می‌شود.
این گروه سال گذشته نیز در جشنواره موسیقی فجر حضور داشته است.
محسن آقایی (نی‌انبان) مهدی گلستان (دمدم) علیرضا فرحی (ضرب و تمپو)، سهند امامزاده‌ای (دایره)، سیاوش مهیمنیان آزاد (تمپو)، امیرحسین ماهینی (عود) فرهاد گلگون (دمام) نوازندگان این گروه هستند.
دومین برنامه این سالن نیز در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه اجرای پیام عزیزی با گروه «با قدرسیان» است.
فردین لاهورپور (نوازنده نی)، مرتضی صنایعی (نوازنده نی)، حسن مکانیکی (نوازنده نی)، حسین قاسم‌زاده (نوازنده نی و سنتور)، صابر نظرگاهی (نوازنده تار)، امین گلستانی (نوازنده عود)، بهروز قهاری (نوازنده دف)، امین دادوری (نوازنده دف)، سیاوش عبدی (نوازنده دف) و علیرضا مصدقی (نوازنده سازهای کوبه‌ای) این خواننده کردزبان را همراهی می‌کنند.
– سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی
در حالی که ۱۰ سال از پیوستن بخش پاپ به جشنواره موسیقی فجر می‌گذرد، سالن میلاد نمایشگاه بین المللی در سی و دومین دوره جشنواره موسیقی فجر میزبان خوانندگان و علاقه مندان به این نوع موسیقی است.
اولین اجرای این سالن فردا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به رضا صادقی تعلق دارد. این خواننده که در پنج دوره جشنواره فجر حضور دارد؛ اخیراً اعضای ارکستر خود را تغییر داده است و با اعضایی جدید برای نخستین بار در جشنواره به صحنه می‌رود.
سعید صارمی (پرکاشن)، ارسطو میرزایی (پرکاشن)، فاضل پیش (گیتار الکتریک)، مجید ترکاشوند (ساکسوفون)، کامیار ماندگاریان، رضا آذرنژاد (ترومپت)، رامین براتی (ترومبون)، میلاد مصدق (گیتار الکتریک)، اشکان محمدیان (کیبورد)، بهروز دهقانی (گیتار باس)، مسعود نوروزی (ویولن)، پوریا پیرزاد (پیانو) به رهبری بهنام ابطحی نوازنده درامز اعضای ارکستر صادقی هستند.
دومین اجرای این سالن در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه متعلق به سیامک عباسی است.
 
– برج میلاد
اولین اجرای این برج فردا در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه متعلق به پرواز همای است.
ژیوان گاسپاریان نیز ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه در برج میلاد به صحنه می‌رود و موسیقی ارمنستان را برای علاقه‌مندانش طنین‌انداز می‌کند.
ژیوان گاسپاریان نوازنده سر‌شناس ساز دودوک اهل ارمنستان است.
اجرای گاسپاریان در تقسیم بندی‌های سی‌و ‌دومین جشنواره موسیقی فجر در بخش موسیقی بین‌الملل جای می‌گیرد.
در جشنواره‌ امسال ۱۲ گروه بین‌الملل، ۱۰ گروه نواحی، ۱۰ گروه دستگاهی، چهار گروه بانوان، ۱۳ گروه ارکسترال و کلاسیک غربی، ۱۵ گروه پاپ و راک، هشت گروه تلفیقی و شش گروه کلاسیک ایرانی (سنتی) برنامه اجرا می‌کنند.

پایان خبر – م  م

منبع خبر ( ) است و فرصت پرس در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 4403 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09800000000  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه فرصت پرس مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فرصت پرس در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید