یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی, فرهنگ و هنر, فرهنگی, مدیران برتر  »   یک روزنامه نگار قدیمی درگذشت / سردبیر ” توفیق ” به رحمت حق پیوست
10 فروردین 1396 , ساعت 17:30

نهم فروردین در تهران

یک روزنامه نگار قدیمی درگذشت / سردبیر ” توفیق ” به رحمت حق پیوست

حسین توفیق

حسین توفیق – سردبیر هفته‌نامه طنز «توفیق»- ۹ فروردین ماه، در حالی از دنیا رفت که از سال ۵۱، تاکنون فعالیت مطبوعاتی نداشت.

محمد سلطانی‌فر – استاد ارتباطات – از دوستان نزدیک توفیق، با تایید این خبر به ایسنا گفت: حسین توفیق متولد ۲۹ تیرماه ۱۳۰۸ بود که دیروز (نهم فروردین ماه) در بیمارستان «فیروزگر» فوت کرد، خواهر او نیز ساعاتی قبل از او از دنیا رفت، او دو فرزند دارد که هر دو آن‌ها در آمریکا به سر می‌برند.

او ادامه داد: مراسم خاکسپاری پیکر این روزنامه نگار فردا (۱۱ فروردین) ساعت ۹ صبح در قطعه نام‌اوران بهشت زهرا برگزار می‌شود و همین جا باید از آقایان حسین انتظامی – معاونت مطبوعات وزارت ارشاد – و سردار طلایی – عضو شورای شهر- که با وجود تعطیلات نوروز هماهنگی‌های لازم را برای خاکسپاری حسین توفیق در این قطعه انجام دادند، تشکر کنم.

سلطانی‌فر درباره شخصیت کاری توفیق اظهار کرد: او شخصیتی مستقل، ملی‌گرا و بدون وابستگی به هیچ سمت و سویی داشت. او عاشق میهن‌اش بود و با وجود اینکه امکان زندگی در آمریکا برای او فراهم بود، هیچ‌گاه حاضر نشد در آن‌جا زندگی کند. او همیشه خندان‌لب و پر از استعاره‌ها و نکته‌های زیبا بود.

این استاد ارتباطات اضافه کرد: توفیق پس از توقیف مجله «توفیق» در سال ۱۳۵۱ فعالیت مطبوعاتی نداشت اما حدود ۵-۶ سال بود که این مجله را دوباره احیا کند که این فرصت دست نداد.

سلطانی‌فر در پایان خاطرنشان کرد: مجله «توفیق» مستقل بود و هیچ سمت و سویی و وابستگی نداشت، اما آنقدر قدرت داشت که هویدا، نخست وزیر وقت بارها سعی در تطمیع عوامل این نشریه داشت و بارها درخواست می‌کرد علیه او مطلبی را منتشر نکنند اما آن‌ها در برابر این موضوع مقاومت می‌کردند.

حسین توفیق که از عوارض عفونت ریه رنج می‌برد،۸ روز آخر عمرش را در کما به سر برد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , فرهنگ و هنر  , فرهنگی  , مدیران برتر

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلان استمرار مصرف بالای ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در روز، گفت: با ورود به فصل تعمیرات پالایشگاه‌های کشور، تامین سوخت مورد نیاز در اولویت قرار دارد و در صورت کنترل...
رهبران ایران اهدافی دارند که توضیح آن‌ها واضح است: ترویج تجارت منطقه‌ای که به تداوم بهبود پس از کرونا باوجود تحریم‌هایی که هدف آن وادار کردن مردم ایران به شورش از طریق فقیر کردن آن‌ها است، کمک خواهد...

مطالب مرتبط با برچسب