صدراعظم آلمان و رئیس جمهور جدید فرانسه از موافقت دوجانبه خود با تدوین طرحی در جهت تعمیق روند یکپارچگی اتحادیه اروپا و افزایش قابلیت بهبودپذیری حوزه پولی یورو خبر دادند. به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز دوشنبه پس از نخستین دیدار خود با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور جدید فرانسه اظهار داشت که دو […]" /> فرصت پرس - موافقت دوجانبه “آلمان- فرانسه” برای “توسعه اتحادیه اروپا”
یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱
»   بین الملل  »   موافقت دوجانبه “آلمان- فرانسه” برای “توسعه اتحادیه اروپا”
26 اردیبهشت 1396 , ساعت 9:27

موافقت دوجانبه “آلمان- فرانسه” برای “توسعه اتحادیه اروپا”

صدراعظم آلمان و رئیس جمهور جدید فرانسه از موافقت دوجانبه خود با تدوین طرحی در جهت تعمیق روند یکپارچگی اتحادیه اروپا و افزایش قابلیت بهبودپذیری حوزه پولی یورو خبر دادند.

به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز دوشنبه پس از نخستین دیدار خود با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور جدید فرانسه اظهار داشت که دو کشور بر سر تدوین و توسعه یک نقشه راه میان مدت در جهت تعمیق روند یکپارچگی اتحادیه اروپا و افزایش قابلیت بهبود پذیری حوزه پولی یورو در برابر بحرانها به توافق رسیدند.

مرکل ضمن اشاره به برگزاری یک نشست دو جانبه میان فرانسه و آلمان در ماه ژوئیه پیرامون موضوعات مهم گفت: «در بلندمدت، آلمان تنها زمانی به خوبی عمل خواهد کرد که اروپا عملکرد خوبی داشته باشد و اروپا نیز تنها زمانی عملکرد خوبی خواهد داشت که یک فرانسه قدرتمند وجود داشته باشد».

مرکل در کنفرانس خبری مشترک خود با رئیس جمهور فرانسه همچنین گفت که از دیدگاه مقامات برلین، اِعمال تغییرات در معاهدات و پیمانهای اتحادیه اروپا امری ممکن خواهد بود. با این حال، صدراعظم آلمان تأکید کرد: «حاضر به انجام این کار [ایجاد تغییرات] خواهم بود، اما در ابتدا باید بر روی آنچه که خواهان اصلاح آن هستیم، کار کنیم».

شایان ذکر است که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری جدید فرانسه روز دوشنبه (۱۵ ماه مه/ ۲۵ اردیبهشت) برای دیدار با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان عازم برلین شد.

ماکرون در حالی با مرکل دیدار و گفتگو کرد که از روز گذشته به طور رسمی سکان ریاست جمهوری فرانسه را در دست گرفته است.

این دیدار همچنین در حالی برگزار شد که در انتخابات ایالتی روز گذشته در آلمان، حزب دموکرات مسیحی (حزب حاکم) توانست با کسب اکثریت آراء پیروزی را از آن خود سازد. گفتنی است که نتایج این انتخابات بر انتخابات سراسری ۲۴ سپتامبر تأثیری مستقیم خواهد داشت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

انتخابات پارلمانی و شوراهای شهر بحرین صبح امروز شنبه در سایه تحریم مردم و جمعیت ها و احزاب مخالف آغاز شد. به نقل از ایرنا، در این انتخابات که مردم و احزاب و جمعیت های مخالف آن را صوری و فرمایشی...
به نقل از ایلنا روزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شد که نتانیاهو در حال ورود به یک واقعیت جدید است و با در نظرگرفتن اهمیت موضوعی که او تهدید هسته‌ای ایران می‌نامد، ممکن است به دنبال آن باشد تا از او...

مطالب مرتبط با برچسب

صدراعظم آلمان تلویحا ادعای اخیر دولت برلین مبنی بر تلاش ایران و ترکیه برای دامن زدن به بحران قطر را تکرار کرد و از همه کشورهای خلیج فارس خواست تا در رفع این معضل بکوشند. به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل»...