ارگون توران، رئیس اداره مجتمع‌های مسکونی وابسته به نخست‌وزیری ترکیه (TOKİ) در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی  در خصوص پروژه احداث دیوار در مرز مشترک این کشور با ایران اظهار داشت: دیوار حائل در مرز ترکیه و ایران در استان‌های ایغدیر و آغری و به طول ۱۴۴ کیلومتر احداث خواهد شد. در طول این دیوار نیز راهی برای […]" /> فرصت پرس - مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران
یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران
26 اردیبهشت 1396 , ساعت 10:47

در اکتبر امسال به پایان خواهد رسید

مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران

 ارگون توران، رئیس اداره مجتمع‌های مسکونی وابسته به نخست‌وزیری ترکیه (TOKİ) در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی  در خصوص پروژه احداث دیوار در مرز مشترک این کشور با ایران اظهار داشت: دیوار حائل در مرز ترکیه و ایران در استان‌های ایغدیر و آغری و به طول ۱۴۴ کیلومتر احداث خواهد شد. در طول این دیوار نیز راهی برای دسترسی تعبیه خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران پروژه در پنج مرحله انجام خواهد شد که مراحل آن انجام شده است. در حال حاضر عملیات ساخت کارگاه‌های ساخت و ساز و تملک و تحویل اراضی مورد نظر را انجام می‌دهیم. مرحله اول پروژه اکتبر امسال به پایان خواهد رسید. برای ساخت این درب‌ها از مطمئن‌ترین مواد و تجهیزات استفاده می‌کنیم. شیشه‌های ضد گلوله در این درب‌ها تعبیه خواهد شد. همچنین دیوارها قابلیت حمل و نقل دارند و برای ساخت این دیوارها از بتن‌ با سطح مقاومت بالا به شکل بلوک استفاده کرده‌ایم.

توران با بیان این‌که دیوار حائلی نیز میان ترکیه و سوریه احداث خواهد شد، افزود: در این پروژه ۵۱۱ کیلومتری، ۹۷.۲۷ کیلومتر دیوار در استان ختای، ۶۷.۴۱ کیلومتر در استان کیلیس، ۳۸.۱۰ کیلومتر در استان غازی عنتپ، ۱۹۴.۸۴ کیلومتر در استان شانلی‌اورفا، ۶۶.۸۱ کیلومتر در استان ماردین و ۴۷.۳۴ کیلومتر دیوار در استان شرناق احداث خواهد شد.

هفته گذشته رسانه‌های داخلی ترکیه از اقدام دولت این کشور برای ساخت دیوار مرزی برای جلوگیری از خطر احتمالی حمله پ.ک.ک میان ایران و ترکیه خبر داد.

مقامات ایرانی در واکنش به ساخت این دیوار مرزی اعلام کردند که احداث هر گونه دیواری در مرز باید با اطلاع و موافقت ایران باشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

شرکت بنا گستران سبز اندیش برنده مناقصه تهیه و نصب نرده حفاظ پیرامون مخزن آب جناح با مبلغ نهایی 1,468,968,752 ریال به مدت 6 ماه شد. شرکت های ماندگار سازه آداک و نیرو گستر آبتین از دیگر شرکت کنندگان این مناقصه...
این موافقتنامه به استناد صورتجلسه کمیسیون معاملات شماره 21945 بین منطقه 7 شهرداری تهران به عنوان کارفرما از یک طرف و شرکت سامان راه وطن به عنوان پیمانکار از طریف دیگر منعقد شد. طبق این قرارداد شرکت سامان راه وطن...

مطالب مرتبط با برچسب