کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا از مقامات «اِف بی آی» خواست تا یادداشتها و نامه های غیر رسمی رئیس معزول این آژانس خطاب به مقامات مافوق خود را در اختیار این کمیته بگذارند. به نقل از رویترز، کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه از «اداره تحقیقات فدرال» آمریکا- موسوم به اِف بی آی- خواست تا […]" /> فرصت پرس - درخواست کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا از مقامات «اِف بی آی»
یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱
»   بین الملل  »   درخواست کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا از مقامات «اِف بی آی»
28 اردیبهشت 1396 , ساعت 10:13

درخواست کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا از مقامات «اِف بی آی»

کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا از مقامات «اِف بی آی» خواست تا یادداشتها و نامه های غیر رسمی رئیس معزول این آژانس خطاب به مقامات مافوق خود را در اختیار این کمیته بگذارند.

به نقل از رویترز، کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه از «اداره تحقیقات فدرال» آمریکا- موسوم به اِف بی آی- خواست تا تمام نامه های غیر رسمی و یادداشتهای «جیمز کومی» رئیس معزول این آژانس فدرال خطاب به مقامات مافوق خود را هم در دوران ریاست جمهوری اوباما و هم در دوره رئیس جمهور کنونی به این کمیته تسلیم نماید.

این کمیته در بیانیه ای از کاخ سفید خواست تا سوابق هرگونه تعامل و ارتباط با جیمز کومی شامل اسناد و سوابق مرتبط با «تحقیقات اف بی آی پیرامون ارتباط ادعایی میان دستیاران دونالد ترامپ و روسیه، و یا تحقیقات در خصوص رایانامه های هیلاری کلینتون مشتمل بر فایلهای صوتی ضبط شده، رونوشتها، یادداشتها، خلاصه ها یا نامه های غیر رسمی» را به این کمیته ارائه نماید.

گفتنی است که روزنامه نیویورک تایمز روز سه شنبه در گزارشی جدید مدعی وجود یادداشتی به قلم «جیمز کومی» رئیس سابق اف بی آی شد که در آن از تلاش ترامپ برای پایان دادن به تحقیقات در خصوص رابطه احتمالی «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی ترامپ با مقامات مسکو پرده بر می دارد.

به گفته این روزنامه آمریکایی، ترامپ یک روز پس از استعفای فلین در جمعی با حضور کومی و برخی دیگر از مقامات دولتی از جمله «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری، از همه حضار می خواهد تا وی را با کومی تنها بگذارند و سپس از او می خواهد تا تحقیق پیرامون رابطه احتمالی فلین با روسها را خاتمه دهد؛ «زیرا او مرد خوبی است!»

شایان ذکر است که قانونگذاران دموکرات در کنگره آمریکا بعد از شکست «هیلاری کلینتون» نامزد منتخب خود در رقابت ریاست جمهوری ۲۰۱۶، فرضیه دخالت روسیه در انتخابات را به نفع پیروزی ترامپ مطرح کردند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

انتخابات پارلمانی و شوراهای شهر بحرین صبح امروز شنبه در سایه تحریم مردم و جمعیت ها و احزاب مخالف آغاز شد. به نقل از ایرنا، در این انتخابات که مردم و احزاب و جمعیت های مخالف آن را صوری و فرمایشی...
به نقل از ایلنا روزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شد که نتانیاهو در حال ورود به یک واقعیت جدید است و با در نظرگرفتن اهمیت موضوعی که او تهدید هسته‌ای ایران می‌نامد، ممکن است به دنبال آن باشد تا از او...

مطالب مرتبط با برچسب