رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز در یک نشست خبری به تشریح ویژه برنامه‌های روز آتش نشان در این کلانشهر پرداخت. محمدهادی قانع چهارشنبه ۶ مهر در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز آتش‌نشان(۷ مهرماه)  با اشاره به برخی از برنامه‌های این سازمان به مناسبت این روز، گفت: به آتش‌نشانان داوطلب آموزش داده می‌شوند تا مناسبت‌های خاصی مانند […]" /> فرصت پرس - خرید نردبان 55 متری جهت تجهیز ایستگاه آتش نشانی شیراز در مرحله مناقصه
یکشنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   خرید نردبان 55 متری جهت تجهیز ایستگاه آتش نشانی شیراز در مرحله مناقصه
6 مهر 1401 , ساعت 21:51

خرید نردبان ۵۵ متری جهت تجهیز ایستگاه آتش نشانی شیراز در مرحله مناقصه

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز عنوان کرد: هم‌اینک سه نردبان ۵۵ متری داریم و یک نردبان به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان هم در مرحله مناقصه قرار دارد.ما هیچ نگرانی بابت هیچ عملیاتی در شیراز نداریم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز در یک نشست خبری به تشریح ویژه برنامه‌های روز آتش نشان در این کلانشهر پرداخت.

محمدهادی قانع چهارشنبه ۶ مهر در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز آتش‌نشان(۷ مهرماه)  با اشاره به برخی از برنامه‌های این سازمان به مناسبت این روز، گفت: به آتش‌نشانان داوطلب آموزش داده می‌شوند تا مناسبت‌های خاصی مانند سیل و غیره از آنها استفاده‌کنیم.

او افزود: به ۵۰ سرباز نیز آموزش‌هایی ارائه شده و به عنوان سفیر آتش نشانی در محل خدمت خود حضور دارند و یه تدریج جذب سازمان آتش نشانی می‌شوند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز ادامه داد: برگزاری آیین غبارروبی گلزار شهدا، حضور در حرم‌مطهر شاهچراغ (ع) و برگزاری یک مانور به دعوت تولیت این حرم، انعقاد تفاهم نامه افزایش ایمنی بازار، تجلیل از آتش نشانان، برگزاری تمایشگاه تخصصی آتش نشانی به مدت سه روز و بهره‌برداری از دو ایستگاه را از برنامه‌های شاخص روز آتش نشان اعلام کرد.

قانع خاطرنشان‌کرد: برگزاری کارگروه ایمنی در بازار در دستور کار قرار گرفته و بزودی به معاونت بحران استانداری تحویل ارائه خواهد شد.

او عنوان کرد: دو ایستگاه آتش‌نشانی تکمیل شده که هفته آینده به بهره برداری می‌رسد؛ یکی از این ایستگاه‌ها، ایستگاه تخصصی کوه دراک است، همچنین کلنگ ایستگاه شماره ۱۰ در برجستان به زمین زده خواهد شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید نیز بیان کرد: توسط پرسنل آتش نشانی آموزش‌های لازم به دانش آموزان داده می‌شود.داوطلبان آتش‌نشان نیز در مانور آیین گرامیداشت روز آتش‌نشان شرکت می‌کنند.همچنین در حاشیه نماز جمعه میز خدمت برگزار می‌شود.

قانع با اشاره طرح جامع اطفا حرق که با همکاری دانشگاه شیراز در شورای این کلانشهر به تصویب رسیده هم اشاره و ظهار کرد: این طرح به مرحله اجرایی رسیده و بر اساس مخاطرات مناطق، خدمات رسانی انجام می‌شود.

او خاطرنشان کرد: ۳۲ ایستگاه آتش‌نشانی در شیراز مورد نیاز است که اکنون ۲۳ ایستگاه داریم و چند ایستگاه نیز در دست ساخت قرار دارد.ایستگاه جامع شماره دو واقع در شهرک غرب یکی از این ایستگاه‌هاست که چند منطقه را پوشش خواهد داد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز همچنین از استخدام ۲۰۰ نیرو خبر داد که شامل ۶۰ راننده آتش‌نشان نیز می‌شود.

به گفته قانع، با توجه به افتتاح ایستگاه جدید نیازمند نیروی انسانی هستیم که سربازان آتش‌نشان و داوطلبان آتش‌نشان شانس بیشتری برای استخدام دارند و در اولویت قرار دارند.

او با اشاره به آتش سوزی در ساختمان‌های بلند مرتبه و کوه‌ها هم گفت: بسیاری از تجهیزات مناسب نیستند و مثلا نردبان در دنیا برای برخی از ساختمان‌ها وجود ندارد، اما می‌توان اقدامات پیشگیرانه را در نظر گرفت، مانند استقرار آتش‌نشان در آن ساختمان‌ها، آسانشوهای ویژه آتش‌نشانی و غیره.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز عنوان کرد: هم‌اینک سه نردبان ۵۵ متری داریم و یک نردبان به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان هم در مرحله مناقصه قرار دارد.ما هیچ نگرانی بابت هیچ عملیاتی در شیراز نداریم.

قانع در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: متوسط زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه شش دقیقه است اما نیروهای امدادی شهر شیراز چهار دقیقه است.

او افزود: طی شش ماهه نخست امسال دو هزار و ۴۴۴ نجات یافته، دو هزار و ۶۶۴ عملیات و بیش از سه هزار و ٨٨٣ عملیات امداد و نجات توسط این سازمان انجام شده است.

قانع از مطالبه آتش نشانان سراسر کشور از رئیس جمهور در راستای معافیت گمرکی تجهیزات آتش نشانی به عنوان یکی از مهم‌ترین خواسته‌های این قشر برای نوسازی تجهیزات آتش نشان‌ها خبر داد.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز اطمینان داد که این سازمان هیچ مشکلی برای مقابله با مواد خطرناک در این کلانشهر وجود ندارد اما باید تجهیزات مورد استفاده آتش نشانان بهبود و به روز رسانی شود.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

ماهامودو باومیا، معاون رئیس‌جمهور غنا گفته است: قراره مبادلات نفتی این کشور با طلا به جای دلار...
وزارت اقتصاد اعلام کرد: اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در یکی از استان‌های جنوبی کلید خورده و پس از آن احتمالا تا یک ماه آینده در کشور اجرا...

مطالب مرتبط با برچسب