نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود. بررسی خسارات‌ وارده به اموال عمومی؛ نخستین موضوع مهم مورد بحث در پنجاه و یکمین نشست شورای […]" /> فرصت پرس - تاکید اعضای شورای شهر کرمان بر بررسی مناقصات و معاملات در شورا قبل از رسیدگی نهایی توسط شهرداری
یکشنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   تاکید اعضای شورای شهر کرمان بر بررسی مناقصات و معاملات در شورا قبل از رسیدگی نهایی توسط شهرداری
4 مهر 1401 , ساعت 12:20

تاکید اعضای شورای شهر کرمان بر بررسی مناقصات و معاملات در شورا قبل از رسیدگی نهایی توسط شهرداری

مواردی از قبیل تعیین عناوین درآمدی شهرداری، بررسی مطالبات مالی شرکت تولیدی و توزیعی شهر و خدمت کرمان، تعیین حدود تملک چند ملک مسیری، فروش چند مورد لچکی، درخواست‌های مردمی تقسیط عوارض، خرید ماشین‌آلات از سوی شهرداری از طریق فروش ملک‌های مربوط به این نهاد و بررسی مناقصات و معاملات در شورا قبل از رسیدگی نهایی توسط شهرداری از جمله موارد مهمی بود که در این نشست شورا بررسی شد.

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود.

بررسی خسارات‌ وارده به اموال عمومی؛ نخستین موضوع مهم مورد بحث در پنجاه و یکمین نشست شورای اسلامی شهر کرمان بود، در این نشست رییس کمیسیون بودجه اشاره‌ای به اغتشاشات اخیر در شهر کرمان داشت و به موضوع رسیدگی سریع بر میزان خسارت‌های وارد شده به اموال عمومی از سوی اغتششاگران تاکید کرد و گفت: جا دارد شورای شهر بیانیه ای در رابطه با اتفاقات اخیر صادر کند و از تمام افرادی و سازمان هایی مانند دستگاه‌های امنیتی، نظامی، بسیج و اعضای شورای تامین زحمت کشیده اند تشکر و قدردانی شود.

حسین چناریان افزود: در اتفاقات روزهای اخیر خسارت‌های جدی به شهرداری‌ها وارد شده و براساس رویه معمول مطالبه خسارت‌های وارد شده برحق از سوی شهرداری انجام شود تا افرادی که در تخریب اموال عمومی مقصر بودند، پاسخگوی این موضوع باشند.

وی ادامه داد: شهرداری باید خسارت‌هایی را که به اموال عمومی وارد شده به صورت دقیق جمع‌آوری و احصا و مطالبات خود را در این رابطه به دستگاه‌های قضایی تقدیم کند تا از این به بعد هر کسی جرات  وارد آوردن خسارت به اموال عمومی و مردمی را نداشته باشد.

فتح اله‌ مویدی عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان نیز اشاره‌ای به اغتشاشات اخیر در شهر کرمان داشت و تاکید کرد: شورای شهر و شهرداری در رابطه با وارد آوردن خسارت توسط اغتشاشگران به اموال عمومی شاکی شوند و تقاضای خسارت از دستگاه قوه قضاییه کنند.

این عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان ادامه داد: نیاز است اعضای شورای شهر از زحمات نیروهای انتظامی تقدیر و تشکر داشته باشند.

سعید شعرباف تبریزی شهردار کرمان نیز به موضوع زحمات مجموعه‌های خدمات شهری و آتش‌نشانی در پی اغتشاشات اخیر در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این نیروها در این چهار روز اخیر تا صبح بیدار و درگیر بودند تا فضای عمومی شهر از این تجمعات متاثر نشود.

کارگاه ساماندهی پسماندهای زباله

فتح اله‌مویدی عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان همچنین با اشاره به موارد مطرح در کمیسیون خدمات شهری بهداشت و محیط زیست از رسیدگی هرچه سریعتر به موضوع راه اندازی کارگاه ساماندهی پسماندهای زباله از سوی سپاه تاکید کرد.

مویدی افزود: قرار است در کارگاه ساماندهی پسماندهای زباله شهر کرمان ۱۴۰ نفر از متعادان متجاهر که مصرف مواد مخدر را ترک کرده اند به کار گرفته شوند.

توجه به برگزاری رویدادهای فرهنگی در روزهای مختلف سال

عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان نیز به رویدادهای فرهنگی برگزار شده طی روزهای اخیر در کرمان اشاره کرد و گفت: در ماه‌های محرم و صفر ۲ رویداد هنری در شهر کرمان برگزار شد که یکی نمایش “از کربلا تا شام” بود که با همکاری شهرداری برگزار شد و نکته قابل توجه آن سن پایین بازیگران این مجموعه نمایشی بود.

محمود بابایی ادامه داد: دومین نمایش هنری برگزار شده طی ۲ ماه محرم و صفر در کرمان نمایش “شیدایی” بود که در خانه شهر برگزار شد و امیدواریم از ظرفیت‌های هنری اینگونه مجموعه‌های هنری و نمایشی استفاده بیشتری داشته باشیم.

این عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان خاطرنشان کرد: امیدواریم در روزهای شادی هم بتوانیم اینگونه فضاهای نمایشی را داشته باشیم.

هفته گردشگری و اقدامات پیش‌رو

دیگر عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان نیز با اشاره به پیش‌رو بودن هفته گردشگری و آغاز آن از پنج مهرماه گفت: در راستای این هفته از شهرداری خواسته شده که اقداماتی در فضای گردشگری شهر انجام دهد.

محمدامین شمسی با اشاره به ضرورت احیای بازار قلعه محمود تاکید کرد: یکسری بسته‌های تشویقی از سوی شهرداری و استانداری برای  فضاهای قدیمی که ثبت شده و در حال از بین رفتن هستند در نظر گرفته شود.

این عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان ادامه داد: برای  احیا مدرسه شهرداری، خانه شهر و حمام باغ لله طی بازدیدهای روزهای اخیر قول‌هایی از سوی شهردار داده شده و هر سه مورد ظرف مدت زمان یک تا ۲ ماه آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

مواردی از قبیل تعیین عناوین درآمدی شهرداری، بررسی مطالبات مالی شرکت تولیدی و توزیعی شهر و خدمت کرمان، تعیین حدود تملک چند ملک مسیری، فروش چند مورد لچکی، درخواست‌های مردمی تقسیط عوارض، خرید ماشین‌آلات از سوی شهرداری از طریق فروش ملک‌های مربوط به این نهاد و بررسی مناقصات و معاملات در شورا قبل از رسیدگی نهایی توسط شهرداری از جمله موارد مهمی بود که در این نشست شورا بررسی شد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

ماهامودو باومیا، معاون رئیس‌جمهور غنا گفته است: قراره مبادلات نفتی این کشور با طلا به جای دلار...
وزارت اقتصاد اعلام کرد: اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در یکی از استان‌های جنوبی کلید خورده و پس از آن احتمالا تا یک ماه آینده در کشور اجرا...

مطالب مرتبط با برچسب