کارخانه های فعال و بزرگ استان فارس و شیراز که روزگاری رونق را به اقتصاد و خانوار‌ها می بخشیدند سال ها بعد از واگذاری یکی پس از تعطیلی در حال به مزایده رفتن هستند. کارگران و بازنشستگان کارخانه آی تی آی ۱۶ سال است که چشم به راه دریافت حق و حقوق هستند که متاسفانه […]" /> فرصت پرس - برگزاری مزایده کارخانه آی تی آی فارس
یکشنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   برگزاری مزایده کارخانه آی تی آی فارس
6 مهر 1401 , ساعت 21:42

برگزاری مزایده کارخانه آی تی آی فارس

آن طور که شمشیری رئیس کانون کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز می گوید: در آخرین جلسه که با دادستان داشتیم مقرر شد که کارخانه آی تی آی به مزایده گذاشته شود و به رغم اینکه سهامداران تمایل به مزایده گذاشتن آی تی آی ندارند اما مسئولان استان تمام تلاششان را برای در نظر گرفتن اولویت مطالبات بازنشستگان به کار گرفتند که بهترین راه دریافت مطالبات چندین ساله بازنشستگان راهی جز مزایده نیست.

کارخانه های فعال و بزرگ استان فارس و شیراز که روزگاری رونق را به اقتصاد و خانوار‌ها می بخشیدند سال ها بعد از واگذاری یکی پس از تعطیلی در حال به مزایده رفتن هستند.

کارگران و بازنشستگان کارخانه آی تی آی ۱۶ سال است که چشم به راه دریافت حق و حقوق هستند که متاسفانه این اقدام هنوز ره به جایی نبرده است و این در حالی است که حدود ۱۱۲ نفر از کارگران آی تی آی بعد از بازنشستگی بدون دریافت هیچ حق و حقوقی چشم از دنیا بستند و رفتند.

آی تی آی به مزایده می رود

آن طور که شمشیری رئیس کانون کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز می گوید: در آخرین جلسه که با دادستان داشتیم مقرر شد که کارخانه آی تی آی به مزایده گذاشته شود و به رغم اینکه سهامداران تمایل به مزایده گذاشتن آی تی آی ندارند اما مسئولان استان تمام تلاششان را برای در نظر گرفتن اولویت مطالبات بازنشستگان به کار گرفتند که بهترین راه دریافت مطالبات چندین ساله بازنشستگان راهی جز مزایده نیست.

هاشم شمشیری با اشاره به اینکه حدود ۱۶ سال از مطالبات بازنشستگان می گذرد، می افزاید: در حال حاضر جهت دریافت مطالبه چندین ساله چاره ای جز مزایده رفتن کارخانه آی تی آی نیست.

بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی آی تی آی به بازنشستگان

وی با بیان اینکه دفتر مجموعه واقع در خیابان اردیبهشت به فروش گذاشته شده است، می افزاید: مقرر شده که با پولی که از مزایده آی تی آی به دست می آید بدهی بانک ها، سازمان تامین اجتماعی و کارگران و بازنشستگان پرداخت شود و در مرحله بعد و اگر پولی اضافه  ماند به سهامداران برسد.

رئیس کانون کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز در ادامه با بیان اینکه میزان مطالبات بانک ها و تامین اجتماعی از مجموعه آی تی آی مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان است، بیان می کند: این در حالیست که رقمی بالغ بر حدود ۳۵۰ میلیارد تومان مجموعه آی تی آی به بازنشستگان بدهکار است.

۱۳۰۰ نفر چشم به راه مطالبات هستند

شمشیری در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل اینکه شش ماه از مزایده قبلی گذشته است دوباره میزان ارزش آن ارزیابی می شود، بیان می کند: متاسفانه حدود ۱۱۲ نفر از بازنشستگان آی تی آی بدون دریافت هیچ مطالبه از چشم از جهان فروبسته اند و این در حالی است که حدود ۱۳۰۰ نفر همچنان چشم  به راه دریافت مطالبه هستند.

رئیس کانون کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز با بیان اینکه تاکنون برای دریافت مطالبات خیلی دروغ شنیده ایم، ادامه می دهد: در حال حاضر چاره ای جز امیدوار بودن نداریم و همچنان منتظر روزهای خوب هستیم.

ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع تر آی تی آی

قادری نماینده شیراز و زرقان هم در ادامه با بیان اینکه متاسفانه سرمایه گذار فعلی آی تی آی هیچ گامی برای احیا این مجموعه بر نداشته است، می گوید: در این شرایط نیاز است تا مجموعه آی تی آِی از سرمایه گذار فعلی گرفته و به فردی واگذار شود تا بتواند برنامه های مناسبی جهت رونق این مجموعه ارائه دهد.

جعفر قادری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه فعالیت سرمایه گذار فعلی مجموعه آی تی آی به هیچ وجه قابل دفاع نیست، می افزاید: معتقدم که فعالیت های فعلی آی تی آی و کارخانه آزمایش نسبت به ظرفیت هایی که دارند به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با بیان اینکه در این شرایط نیاز است تا مجموعه های مانند آی تی آی، آزمایش و روغن نباتی هرچه سریعتر تعیین و تکلیف شوند، بیان می کند: قطعا در این شرایط نیاز است تا این مجموعه ها به افراد واجدالشرایط واگذار شوند.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

ماهامودو باومیا، معاون رئیس‌جمهور غنا گفته است: قراره مبادلات نفتی این کشور با طلا به جای دلار...
وزارت اقتصاد اعلام کرد: اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در یکی از استان‌های جنوبی کلید خورده و پس از آن احتمالا تا یک ماه آینده در کشور اجرا...

مطالب مرتبط با برچسب