محمدولی روزبهان  در مورد آخرین وضعیت خرید تضمینی برگ سبز چای اظهار داشت: تاکنون ۲۶ هزارتن برگ سبز چای از باغات چای شمال به ارزش ۶۵ میلیارد تومان خریداری شده است. وی با اشاره به کارهای به‌سازی که طی دو سال اخیر در باغات چای کشور در راستای بهسازی و جوان‌سازی انجام شده، خاطرنشان کرد: […]" /> فرصت پرس - برداشت ۲۶ هزار تن برگ سبز چای از باغات شمال کشور
یکشنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   برداشت ۲۶ هزار تن برگ سبز چای از باغات شمال کشور
23 اردیبهشت 1396 , ساعت 13:16

رئیس سازمان چای کشور گفت:

برداشت ۲۶ هزار تن برگ سبز چای از باغات شمال کشور

محمدولی روزبهان  در مورد آخرین وضعیت خرید تضمینی برگ سبز چای اظهار داشت: تاکنون ۲۶ هزارتن برگ سبز چای از باغات چای شمال به ارزش ۶۵ میلیارد تومان خریداری شده است.

وی با اشاره به کارهای به‌سازی که طی دو سال اخیر در باغات چای کشور در راستای بهسازی و جوان‌سازی انجام شده، خاطرنشان کرد: این امر باعث شده که امسال ۹۶ درصد از چای برداشت شده درجه یک و تنها ۴ درصد درجه دو باشد.

به نقل از خبرگزاری فارس، به گفته رئیس سازمان چای کشور همان چای ایرانی که سال‌های گذشته خریداری نداشت و همواره دغدغه چای‌کاران فروش چای بود، طی امسال و سال گذشته با صف خریداران مواجه شده است.

روزبهان علت افزایش کیفیت چای داخلی را کف‌بر نمودن باغات قدیمی، هرس بوته‌ها،‌ استفاده از دستگاه‌های مکانیزه و همچنین تقویت قدرت چای‌کاران برای خرید کود بهتر عنوان کرد و افزود: امسال چای‌کاران بیش از ۴ هزار تن کود برای تقویت بوته‌های چای خریداری کرده‌اند که ارائه تسهیلات بدون بهره در این راستا بسیار موثر بوده است.

وی در مورد نحوه خرید تضمینی چای ایرانی هم گفت: امسال پرداخت ۴۰ درصد از پول چای برعهده کارخانجات چای و ۶۰ درصد برعهده دولت است که از این هفته پرداخت‌ها را آغاز خواهیم کرد.

به گفته رئیس سازمان چای کشور قیمت خرید تضمینی هر کیلو چای درجه یک ایرانی ۲۶۲۴۲ ریال و هر کیلو چای درجه دو ۱۴۶۹۵ ریال است که نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش قیمت داشته است.

روزبهان همچنین از افزایش تعداد کارخانجات چای در کشور خبر داد و گفت: بیش از ۲۰ برند خوب چای ایرانی در بازار موجود است و شعار ما هم در سال جدید افزایش کیفیت چای ایرانی است، تا جایگزین چای‌های وارداتی شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب