دولت هند قصد دارد اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی در قالب Wi-Fi ارائه دهد. به نقل از فورچون، دولت هند تحت یک ابتکار جدید با عنوان «روستای دیجیتال»، متعهد به عرضه رایگان وای‌فای۱۰۵۰ روستا در سراسر این کشور شده است. در طول شش ماه آینده، دولت هند در سراسر هند برج‌هایی مجهز به وای‌فای را […]" /> فرصت پرس - اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی / «روستای دیجیتال» ابتکار جدید دولت هند
یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی / «روستای دیجیتال» ابتکار جدید دولت هند
13 بهمن 1395 , ساعت 10:37

اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی / «روستای دیجیتال» ابتکار جدید دولت هند

دولت هند قصد دارد اینترنت رایگان به ۱۰۰۰ روستای هندی در قالب Wi-Fi ارائه دهد.

به نقل از فورچون، دولت هند تحت یک ابتکار جدید با عنوان «روستای دیجیتال»، متعهد به عرضه رایگان وای‌فای۱۰۵۰ روستا در سراسر این کشور شده است.

در طول شش ماه آینده، دولت هند در سراسر هند برج‌هایی مجهز به وای‌فای را در مکان‌های از راه دور نصب خواهد کرد تا روستاییان قادر به اتصال به خدمات اینترنتی با استفاده از تلفن‌های همراه شوند.

روستای دیجیتال می‌تواند بین ارائه‌دهندگان اینترنت داخلی و شرکت‌های فن‌آوری بین‌المللی که در ارائه اینترنت به۹۰۰ میلیون هندی با یکدیگر رقابت می‌کنند، دولت را به یک بازیکن کلیدی در بازار تبدیل کند.

سال میلادی گذشته، هند از آمریکا عبور کرده و آمار بیشترین کاربران فیس‌بوک و گوگل را کسب کرد در حالی که اخیرا در ۱۰۰ ایستگاه راه آهن این کشور وای‌فای رایگان نصب شده بود.

مارک زاکربرگ -مدیرعامل شرکت فیس‌بوک- در سال ۲۰۱۵ بین دانشجویان هندی گفت: یک میلیارد نفر در هند هستند که هنوز به اینترنت دسترسی ندارند و اگر شما به اتصال همه افراد در جهان اهمیت می‌دهید، با وجود بسیاری از مردم که حتی دسترسی ابتدایی به اینترنت ندارند این هدف شما محققق نخواهد شد.

البته پس از آن کمپین فیس‌بوک مبنی بر ارائه اینترنت رایگان به میلیون‌ها نفر تحت عنوان « Free Basics» با مخالفت فعالان فناوری هندی و رگولاتوری این کشور روبه‌رو شده بود. اما با توجه به پروژه روستای دیجیتال، خدمات ابتدایی اینترنت با استفاده از تکنولوژی دیجیتال به مناطق روستایی ارائه خواهد شد و این کار حدودا ۶۲ میلیون برای دولت هند هزینه در بر خواهد داشت.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب