رئیس انجمن گل و گیاه زینتی کشور از آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر خبرداد.  پژمان آزادی در نشست خبری سمپوزیوم بین المللی گل و گیاهان زینتی بومی ایران و اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه رامسر اظهار کرد: این سمپوزیوم با ۲۵ مهمان خارجی و ۱۰۰ نفر شرکت کننده داخلی از […]" /> فرصت پرس - آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر
یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر
30 فروردین 1396 , ساعت 12:02

رئیس انجمن گل و گیاه زینتی کشور خبر داد

آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر

رئیس انجمن گل و گیاه زینتی کشور از آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر خبرداد.

 پژمان آزادی در نشست خبری سمپوزیوم بین المللی گل و گیاهان زینتی بومی ایران و اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه رامسر اظهار کرد: این سمپوزیوم با ۲۵ مهمان خارجی و ۱۰۰ نفر شرکت کننده داخلی از اساتید و دانشجویان و محققین برجسته کشور از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت برگزار می شود.

وی افزود: هدف این سمپوزیوم ایجاد تعامل سازنده میان دانشجویان ایرانی و محققین برجسته خارجی و روان سازی مسیر همکاری های علمی بین کشورهای بین المللی  است.

آزادی تصریح کرد: گل و گیاهان زینتی در ارز آوری نقش موثری دارد و بررسی ها نشان داده است بیش از ۱ میلیارد دلار ظرفیت صادرات گل و گیاهان زینتی کشور است.

رییس انجمن گل و گیاهان زینتی گفت: شمال کشور قطب اصلی تولید گل و گیاهان زینتی است و رتبه اول گیاهان در فضای باز کشور را دارد و سهم آن در صادرات ۳۰۰ میلیون دلار است.

وی افزود: در حوزه گل و گیاهان زینتی باید کارهای بیشتری صورت گیرد تا با بکار گیری روش های نوین در حوزه صادرات کمک موثری به منطقه داشته باشد. هدف از سمپوزیوم مسیرهای روش های نوین را باز کرده و همزمانی نمایشگاه گل و گیاهان زینتی با این سمپوزیوم ما را به هدف نزدیکتر کند.

آزادی تصریح کرد: رویداهای علمی باید به عرصه بازار و تولید برسد و نیازمند ایجاد و شناسایی ظرفیت آن است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب