یکشنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, بانک و بیمه  »   بزرگترین رویداد مالی کشور ؛ برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه
21 فروردین 1396 , ساعت 12:40

بزرگترین رویداد مالی کشور ؛ برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه

سرمایه گذاران کشورهای حاشیه خلیج فارس به استارتاپ های (شرکت های نوپا) ایرانی تمرکز کرده اند و به دنبال سرمایه گذاری و فعالیت در این بخش هستند.

حضور ۳۵۱ شرکت داخلی و بین المللی در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

 علی سعیدی امروز (یکشنبه) در نشست خبری با تشریح برگزاری دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، بیان داشت: ۴۰ درصد شرکت کنندگان در این دوره از نمایشگاه، مربوط به ارائه کنندگان خدمات مالی و اعتباری است.

وی افزود: سه شرکت مهم بین المللی، ۱۶ کارگزاری و ۹ بانک از جمله شرکت کنندگان در دهمین دوره نمایشگاه بورس، بانک و بیمه هستند.

نائب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: شرکت های سرمایه گذاری و مشاور سرمایه گذاری نیز حدود ۱۱ درصد از شرکت کنندگان در این دوره را تشکیل می دهند.

سعیدی لزوم گسترش فعالیت های بازار سرمایه را یادآور شد و ادامه داد: امسال، پنجاهمین سالگرد تاسیس بورس در ایران است.

وی بیان داشت: در سالهای اخیر، بازار سرمایه رشد قابل توجهی یافته که این موضوع سبب رویکرد جوانگرایی در آن است.

نائب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار درباره تامین مالی در بازار سرمایه، گفت: برخی صنایع سودآوری خوبی دارند که باید در بازار سرمایه شناسایی شوند، زیرا سرمایه گذاری در آنها، جذابیت دارد.

سعیدی با بیان اینکه شرکت های فعال در بخش فناوری اطلاعات، جذابیت زیادی دارند، افزود: در سال های گذشته، سرمایه گذاران تنها به یک بخش خاص توجه می کردند، در نتیجه شاهد بودیم که در دهه ۱۳۸۰، سرمایه گذاری گسترده ای در بخش سیمان شد.

وی یادآور شد: میزان سرمایه گذاری و توسعه بخش صنعت سیمان به حدی است که شاید بتوان کل منطقه را پوشش دهیم.

نائب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر لزوم فرصت های جدید سرمایه گذاری در کشور اضافه کرد: بر این اساس، صندوق های جسورانه و شرکت های دانش بنیان و فناوری های جدید در بازار سرمایه معرفی شده اند تا فرصت های سرمایه گذاری جدید، فراهم شود.

سعیدی گفت: سرمایه گذاران کشورهای حاشیه خلیج فارس به استارتاپ های (شرکت های نوپا) ایرانی تمرکز کرده اند و به دنبال سرمایه گذاری و فعالیت در این بخش هستند.

نائب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شرکت های خارجی برای استارتاپ ها و فناوری های جدید و پیشرفته صف کشیده اند، افزود: امیدواریم که این بخش به سرعت به محلی برای جذب سرمایه گذاری خارجی تبدیل شود.

سعیدی به افزایش شرکت استارتاپ ها در این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و ادامه داد: پارسال ۵۰ شرکت نوپا حضور داشتند که امسال تعداد آنها به ۱۰۰ شرکت افزایش یافته است.

وی درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه در فرهنگ سازی برای بازار سرمایه، بیان داشت: باید برای فرهنگ سازی در خارج از تهران و بخش های مختلف تلاش کرد.

نائب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار یادآور شد: نباید تصور کرد که انباشت سرمایه فقط در تهران است بلکه باید برای فرهنگ سازی در سایر استان ها نیز برنامه ریزی شود.

دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به عنوان بزرگترین رویداد مالی کشور از ۲۶ تا ۲۹ فروردین در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

برگزاری کارگاه های آموزشی، تشکیل کارگاه بین المللی مالی اسلامی و معرفی دستاوردهای بازار سرمایه ایران از جمله برنامه های این دوره از نمایشگاه است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بانک و بیمه

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب