وزیر ارتباطات گفت: در گذشته حدود ۹۵ درصد استفاده‌ای که از اینترنت صورت می‌گرفت، درست بود و تنها پنج درصد از استفاده اینترنت ممکن بود به مسائل نادرست و غیراخلاقی مرتبط شود. اکنون تنها ۲درصد از استفاده اینترنت نادرست است که ما همچنان معتقدیم باید این عدد کمتر شود. محمود واعظی ظهر امروز همزمان با اولین […]" /> فرصت پرس - تنها 2درصد از استفاده اینترنت نادرست است / راه‌اندازی دولت الکترونیک در فروردین ماه 96
یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, بازار دیجیتال  »   تنها 2درصد از استفاده اینترنت نادرست است / راه‌اندازی دولت الکترونیک در فروردین ماه 96
14 فروردین 1396 , ساعت 18:43

تنها ۲درصد از استفاده اینترنت نادرست است / راه‌اندازی دولت الکترونیک در فروردین ماه ۹۶

وزیر ارتباطات گفت: در گذشته حدود ۹۵ درصد استفاده‌ای که از اینترنت صورت می‌گرفت، درست بود و تنها پنج درصد از استفاده اینترنت ممکن بود به مسائل نادرست و غیراخلاقی مرتبط شود. اکنون تنها ۲درصد از استفاده اینترنت نادرست است که ما همچنان معتقدیم باید این عدد کمتر شود.

محمود واعظی ظهر امروز همزمان با اولین روز کاری پس از تعطیلات در مسجد پیامبر(ص) وزارت ارتباطات به دیدار نوروزی با معاونین و کارکنان وزارت ارتباطات پرداخته و توضیحاتی درباره اقدامات صورت گرفته در سال‌های دولت یازدهم و برنامه‌های موجود برای سال جاری ارایه کرد.

واعظی در صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تامین معیشت مردم برای دولت اهمیت بسزایی دارد، اظهار کرد: بر همین اساس تلاش‌های متعددی صورت گرفته و با توجه به شاخص‌های سال گذشته می‌توان گفت که در این حوزه در سال ۱۳۹۵ اتفاقات مثبتی رخ داده است.

این عضو کابینه دولت یازدهم همچنین عنوان کرد: دولت از ابتدا به دنبال ایجاد فضایی آرام و پراعتماد میان مردم و گروه‌های مختلف بود که به نظر می‌رسد اکنون این اتفاق تا حد زیادی محقق شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد آرامش در جامعه و ترمیم روابط انسانی از جمله اولویت‌های مهم دولت بوده، عنوان کرد: بر همین اساس با توجه به تلاش‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد تمام شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگ و اقتصاد ارتقا پیدا کرده است.

واعظی همچنین عنوان کرد: زمانی که دولت یازدهم آغاز شد، رشد اقتصادی کشور ۶.۸- بود اما در سال ۹۵ در این زمینه شاهد رشدی بین ۹ تا ۱۱ درصد بودیم که البته هنوز ارقام دقیق این بخش محاسبه نشده است.

وزیر ارتباطات همچنین عنوان کرد: در سال جاری نیز تلاش داریم اموری که مربوط به معیشت مردم می‌شود را با جدیت دنبال کنیم. چرا که از نگاه برخی مردم اقتصاد زمانی رشد داشته است که معیشت آنها سلایق بهتری داشته باشد.

واعظی درباره بخش ارتباطات نیز اظهار کرد: طی این مدت در خصوص شبکه ملی اطلاعات گام‌هایی برداشته شد که این گام‌ها همچنان دنبال شده و امیدواریم در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات نیز در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این تلاش داریم ۱۷ تا ۱۸ هزار روستا را در سال جاری تحت پوشش اینترنت قرار دهیم.

وزیر ارتباطات در عین حال از راه‌اندازی دولت الکترونیک یاد کرد و گفت: قرار بر آن بود که این طرح اسفندماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور افتتاح شود اما به دلیل مشغله‌های ایشان این فرصت مهیا نشد و حال تلاش داریم در فروردین ماه سال جاری این کار را عملیاتی کنیم. همچنین تلاش می‌شود تا پایان دولت تمام طرح‌های کشور به نسل سوم ارتباطی (۳G) و حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ شهر کشور به (۴G) متصل شود.

وی در پایان نیز به شرکت پست نیز اشاره کرد و گفت: زمانی که دولت یازدهم آغاز شد شرکت پست ۳۵۵ میلیارد تومان زیان انباشته داشته که به تمام شرکت‌ها بدهکار بود. به گونه‌ای که حتی شرکت‌های هواپیمایی دیگر محموله‌های پستی را جابه‌جا نمی‌کردند اما اکنون بدهی‌های این شرکت پرداخت شده و حقوق کارمندان آن نیز رشدی ۹۲ درصدی داشته است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , بازار دیجیتال

به گزارش ایسنا ، رئیس سابق دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص وضعیت این روزهای جامعه دانشگاهی گفت: جامعه به جای اینکه با مشورت دانشگاهیان مدیریت شود، توسط افراد، سازمان‌ها و نهادهایی اداره می‌شود که شناختی نسبت به دانشگاه ندارند. آنها...
به نقل از ایلنا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: می‌گویند با دهه هشتادی‌ها نمی‌شود مفاهمه کرد، این مربوط به همه نیست، در مورد خیلی‌هایی که در این اغتشاشات دستگیر شدند با بازجوی اصلی آنها صحبت کردم، آن فرد گفت...

مطالب مرتبط با برچسب

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، «مجید حقی» با اشاره به تشکیل کمیته ویژه با حضور مدیران رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ثابت و سیار به دستور وزیر ارتباطات برای...
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ; اتصال اینترنت که از دو شب و در سطح اینترنت ادارات، شرکت‌ها و دانشگاه آغاز شده بود، شب گذشته به اینترنت خانگی در ۱۰ استان رسید. مردم استان‌های ایلام، خراسان جنوبی، خراسان شمالی،...