وزیر اطلاعات گفت: امروز وزارت اطلاعات بر فضای مجازی اشراف کامل دارد و با رصد کامل کانالهای شبکه های اجتماعی صیانت و امنیت فعالان سیاسی را فراهم و از هر گونه انحراف جلوگیری کرده است. به نقل از  اقتصاد ایران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در پیش خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با  […]" /> فرصت پرس - 380 مورد فرار مالیاتی در کشور
یکشنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   380 مورد فرار مالیاتی در کشور
17 اردیبهشت 1396 , ساعت 10:21

وزیر اطلاعات اعلام کرد:

۳۸۰ مورد فرار مالیاتی در کشور

وزیر اطلاعات گفت: امروز وزارت اطلاعات بر فضای مجازی اشراف کامل دارد و با رصد کامل کانالهای شبکه های اجتماعی صیانت و امنیت فعالان سیاسی را فراهم و از هر گونه انحراف جلوگیری کرده است.

به نقل از  اقتصاد ایران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در پیش خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با  تبریک ایام شعبانیه، ولادت امام عصر (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) و همچنین تسلیت به مناسبت شهادت مرزبانان کشورمان در سیستان و بلوچستان و کارگران معدن گلستان گفت:‌در سنگر  سربازان  گمنام امام زمان (عج) بهترین و متدینترین فرزندان شما در وزارت اطلاعات جهت برقراری امنیت پایدار تلاش می‌کنند که مورد اعتراف همه در دا خل و خارج از کشور است.  

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در لحظات تحویل سال عیدی خوبی به سربازان گمنام دادند و فرمودند در سال ۹۵  امنیت پایدار را تجربه کردیم، خاطر نشان کرد: افتخار سربازان گمنام امام زمان (عج) به مدال سربازی امام زمان (عج) است که امام (ره) به سینه آن‌ها آویخت و به مجاهدت خاموش است که مقام معظم رهبری آن‌ها را مفتخر به آن کردند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه سربازان گمنام امام زمان در سال ۹۵ با ضربه به حدود ۳۰ تیم تروریستی که قصد عملیات در مناسبت‌ها و اماکن پرجمعیت را داشتند اجازه اقدامات ضد امنیتی را به آن‌ها ندادند خاطر نشان کرد: در سال ۹۳ و ۹۴ نیز به حدود ۴۵ تیم تروریستی ضربه زدند که نتیجه آن امنیت بی بدیل پایدار در کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات تجهیزات سلاح و مهمات زیادی از تیم های تروریستی کشف و ضبط کرده است خاطر نشان کرد: وزارت اطلاعات ۱۰۸ بمب مغناطیسی و ۱۵ جلیقه انتحاری را از تروریست ها ضبط کرده است.

علوی به فعالیت های وزارت اطلاعات در حوزه  مبارزه و پیشگیری از فساد اقتصادی اشاره کرد و گفت: ۳۸۰ مورد فرار مالیاتی را شناسایی کرده است و بازمین خواری مبارزه کرده و حدود ۲۰۰ پرونده تشکیل داده و ۲۲ هزار میلیارد تومان از اموال بیت المال را مسترد کرده است. همچنین حدود ۲۰ هزار هکتار اراضی ملی را از تعدی متعرضان باز گردانده و ۶۲۰ پرونده مفاسد اقتصادی تشکیل داده و به دستگاه قضایی ارجاع کرده است .

وی به اقدامات وزارت اطلاعات در جهت جلوگیری از سرقت مبالغ بسیار بالا توسط سارقان اموال در بانک ها  اشاره کرد و  توضیح داد:  نمونه آن بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان است که فسادی با واگذاری وام‌های بی حساب از سالهای ۸۵ تا ۹۲ داشته است و وزارت اطلاعات متوجه این فساد شده و آن را متوقف کرد و تا کنون هزار میلیارد تومان را به صندوق فرهنگیان و بانک سرمایه مسترد کرده و تا استرداد کامل این اموال کار خود را ادامه خواهد داد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه های  مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تشکیل ۱۹۰ پرونده به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان در طول سالهای ۹۳ و ۹۵ برنامه قاچاق کالا را مهار کرده است و افزود: قاچاق ۲۵ هزار میلیارد دلاری در سال ۹۵ به ۱۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.

علوی با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات حرکت سرویس های اطلاعاتی را رصد  و موردهای جاسوسی را شناسایی کرده است و در این زمینه مورد تقدیر و تشکر مقام معظم رهبری قرار گرفته است ، افزود: وزارت اطلاعات در عرصه اطلاعات خارجی با همکاری دستگاه دیپلماسی و ارائه اطلاعات و هشدارهای به موقع در فراهم کردن بستر برای روابط سالم بین‌المللی تاثیرگذار بوده است.

وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات با مصوبه شورای عالی امنیت ملی به مذاکره با طرف آمریکایی در تبادل زندانیان پرداخته و در نتیجه آن یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار پول به کشور باز گردانده شده ، تعداد زندانی آزاد،‌یک بانک و تعدادی موسسه از تحریم خارج شدند.

وی به فعالیت های وزارت اطلاعات در حوزه مبارزه با جنگ سایبری اشاره کرد و گفت:  وزارت اطلاعات در حوزه صیانت از امنیت فضای مجازی به جای پاک کردن صورت مسئله و بستن فضای مجازی، امکان بهره وری سالم مردم و مقابله با سوء‌استفاده های دشمن را فراهم کرده است و امروز وزارت اطلاعات بر فضای مجازی اشراف کامل دارد و با رصد کامل کانالهای شبکه های اجتماعی صیانت و امنیت فعالان سیاسی را مدنظر قرار داده و از هر گونه انحراف جلوگیری کرده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه در یکی ازنقاط کشور هر ساله در ۲۶ فروردین ناآرامی داشتیم اما به لطف پروردگار در ۴ سال گذشته شاهد آرامش درآن استان بودیم توضیح داد: با ارتباط با بزرگان و اقوام و قبایل و عشایر آن منطقه آن‌ها را در برقراری امنیت شریک کردیم و وقتی مردم در امنیت شریک باشند امنیت کم هزینه و پایدار ایجاد می‌شود.

علوی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم که امروز با اطلاعات ۸۰ میلیونی بتوانیم از امنیت و آرامش کشور صیانت کنیم.

پایان خیر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب