در حالی که چند ساختمان پاساژ قدس برای اسکان کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شده و به مراحل نهایی رسیده بود، با نارضایتی کسبه آسیب دیده و پیشنهاد آن‌ها موافقت شد و به گفته رئیس اتاق اصناف، مجتمع تجاری نور به عنوان ساختمان جدید برای پلاسکو نشینان در نظر گرفته شد که […]" /> فرصت پرس - کسبه پلاسکو در مجتمع نور مستقر می شوند
سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   کسبه پلاسکو در مجتمع نور مستقر می شوند
11 بهمن 1395 , ساعت 9:50

طی روزهای آینده

کسبه پلاسکو در مجتمع نور مستقر می شوند

در حالی که چند ساختمان پاساژ قدس برای اسکان کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شده و به مراحل نهایی رسیده بود، با نارضایتی کسبه آسیب دیده و پیشنهاد آن‌ها موافقت شد و به گفته رئیس اتاق اصناف، مجتمع تجاری نور به عنوان ساختمان جدید برای پلاسکو نشینان در نظر گرفته شد که طی روزهای آتی در آنجا مستقر می‌شوند.

براساس نتایج جلسات مختلفی که دیروز در این باره برگزار شد، پذیرش پیشنهاد کسبه پلاسکو در راستای جلب رضایت آن‌ها بوده است.

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف اعلام کرد: گرچه بر اساس مصوبات روزهای نخست مکانی که از سوی بنیاد مستضعفان در نظر گرفته شده فروشگاه های قدس بود و جلساتی نیز برای آماده سازی آن نیز برگزار شد اما ممکن بود قدری طول بکشد، بنابراین نهایتا پیشنهاد مجتمع تجاری نور مورد پذیرش قرار گرفت چرا که کسبه آسیب دیده پلاسکو به این محل راغب‌تر از فروشگاه‌های قدس بودند.

وی با بیان اینکه طی روزهای آتی کسبه پلاسکو در مجتمع نور مستقر می شوند ، افزود: بر اساس توافقات اولیه صورت گرفته، همه پذیرفتند که آسیب دیدگان پلاسکو در این منطقه اسکان پیدا کنند، هم اکنون نیز تقریبا مذاکرات انجام شد و در حال نهایی شدن است و به محض اینکه قراردادها نهایی شود،  کسبه پلاسکو در مجتمع نور مستقر می شوند .

رئیس اتاق اصناف ادامه داد: مجموعه تصمیماتی که اتخاذ شده نیز مناسب و در راستای حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده است. هنوز هیچ چیز نهایی نشده و اما هر تصمیمی گرفته شود به اتحادیه های مربوطه اطلاع رسانی می شود چرا که اتحادیه‌های فعال در این ساختمان تخریب شده ضمن بر عهده داشتن مدیریت صنفی، مسئول شناسایی و معرفی واحدهای آسیب دیده بر اساس قراردادی که با بنیاد مستضعفان دارند، هستند.

فاضلی گفت: بنگاه های ساختمان پلاسکو از اتحادیه متعددی بودند، اما اتحادیه های اصلی فعال که بیشترین واحد صنفی را در این ساختمان داشتند اتحادیه پیراهن دوزان و پوشاک هستند و دیگر اتحادیه ها شامل کش بافت، خیاط و … هم هستند اما تعدادشان بسیار کمتر از دو اتحادیه مورد نظر است.

وی اظهار کرد: در ساختمان نور بانک‌های بسیاری سرمایه گذاری کرده‌اند اما بانک اصلی و محور آن‌ها بانک پارسیان است که مقرر شده تا هزینه ای که قرار بود در قدس برای آماده سازی صورت گیرد، صرف در اختیار گرفتن ساختمان نور شود و به بانک پارسیان داده شود.

پایان خبر – ف م

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

جلسات حقوق کارگران برای سال ۱۴۰۲ در روز‌های گذشته پایان یافت و عجیب‌ترین افزایش دستمزد برای کارگران رقم خورد. اما چرا چنین اتفاقی افتاد که حتی قانون هم نادیده گرفته...
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در سال ۱۴۰۲ اگر نتوانیم با جامعه جهانی همکاری داشته باشیم و از نظام بانکی جهانی بهره لازم را ببریم و نتوانیم صادرات خود را به کشور‌های جهانی بفروشیم و پول صادرات خود را به...

مطالب مرتبط با برچسب