بهبانی در خصوص واردات تریکو، بلوز، بافت حلقه‌ای و کشباف از کشور ترکیه می گوید: ورود لباس های چینی با نام تولید ترکیه در حالی وارد می شود که همه داخل کشور تولید می‌شود و  این کالاها تبدیل به رقبای ما شده‌اند. این درحالیست که کیفیت کارهای ایرانی به مراتب بالا‌تر از چینی است و در […]" /> فرصت پرس - ورود لباس های چینی با نام تولید ترکیه / 5میلیارد دلار قاچاق در صنف کالای کشباف
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   اقتصادی, صنعت و معدن  »   ورود لباس های چینی با نام تولید ترکیه / 5میلیارد دلار قاچاق در صنف کالای کشباف
12 دی 1395 , ساعت 10:09

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران

ورود لباس های چینی با نام تولید ترکیه / ۵میلیارد دلار قاچاق در صنف کالای کشباف

علی اصغر بهبهانی، رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران : امروز شرکت‌های ترک سفارش کالای خود را به چین می‌دهند و سپس سفارش خود را با اسم تولید ترکیه و با استفاده از تعرفه ترجیحی وارد کشور می‌کنند.

بهبانی در خصوص واردات تریکو، بلوز، بافت حلقه‌ای و کشباف از کشور ترکیه می گوید: ورود لباس های چینی با نام تولید ترکیه در حالی وارد می شود که همه داخل کشور تولید می‌شود و  این کالاها تبدیل به رقبای ما شده‌اند. این درحالیست که کیفیت کارهای ایرانی به مراتب بالا‌تر از چینی است و در واقع این کالا‌ها تحت نام برند ترکیه‌ای توانسته‌اند در ایران بازار پیدا کنند.

وی در رابطه با مهم‌ترین مشکل اعضای این اتحادیه گفت: مانند بیشتر صنف‌ها ما نیز با مشکل قاچاق کالا روبرو هستیم و با وجود تذکر‌های متعددی که هیئت رئیسه اتاق اصناف در مورد این پدیده شوم و تهدید صنایع ملی داده‌اند اما همچنان این مسئله تبدیل به مهم‌ترین دغدغه ما شده است و امروز نزدیک به ۵ میلیارد دلار ما در این صنف قاچاق داریم.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان ادامه داد: در این صنف ظرفیت اشتغال بالا است و اگر حمایت‌های لازم ازسوی دولت و بانک‌ها صورت بگیرد می‌توان قشر عظیمی از افراد بیکار را جذب کرد هرچند رکود در سال های اخیر سبب شده که نزدیک به ۱۵ درصد از کارگاه‌های ما مجبور شوند کار خود را تعطیل کنند.

بهبانی در رابطه با وضعیت اتحادیه گفت: اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب مانند سایر اتحادیه‌ها به دلیل کثرت اعضا دارای اختلاف سلیقه است اما همگی در ‌‌نهایت در جهت پیشبرد منافع اعضا حرکت می‌کنند .

براساس این گزارش، این اتحادیه داراری ۳۵۰۰ عضو تولیدکننده ، هزار عضو فروشنده و یکی از بزرگ‌ترین اتحادیه‌های کشوری است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , صنعت و معدن

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب