پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   امور زیربنایی, سیاسی, فرهنگ و هنر, مدیران برتر  »   بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت «روز جمهوری اسلامی ایران»
9 فروردین 1396 , ساعت 12:17

بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت «روز جمهوری اسلامی ایران»

ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت دوازده فروردین «روز جمهوری اسلامی ایران، بیانیه صادر کرد.

پرچم ایران

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت یوم‌الله ۱۲ فروردین‌ماه «روز جمهوری اسلامی ایران» الگوی مردم سالاری دینی و نظام مبتنی بر ولایت فقیه را مدل کارآمد اداره جامعه و تأمین سعادت بشریت دانست.

به گزارش ایسنا، در بخشی از این بیانیه آمده است: ملت ایران در یوم‌الله ۱۲ فروردین‌ماه سال ۱۳۵۸ محصول مبارزات انقلابی خود علیه نظام پلید پهلوی، یعنی تحقق شعار راهبردی و تاریخی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را در معرض جهانیان قرار داد و در لبیک به ندای رهبر راستین و انقلابی خود، بر عزم و اراده پولادین در پی‌گیری آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام ناب محمدی (ص) و شهیدان گرانقدر نهضت اسلامی تأکید کرد.

در ادامه این بیانیه ۱۲ فروردین‌ماه، جلوه‌ای از پیروزی مستضعین بر مستکبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی و زمینه‌سازی برای تحقق حکومت عدالت محور جهانی قلمداد و تصریح شده است: ظهور جمهوری اسلامی ایران در سپهر سیاست بین‌الملل، گفتمانی نوین، غنی و امیدبخش برای محرومان و مستضعفان را سبب شد و مولفه‌های استکبارستیزی، سلطه‌گریزی، عدالت‌خواهی، معنویت‌جویی و استقلال طلبی را در حیات جوامع آزادیخواه و حق طلب جاری و نوید بخش وعده‌ الهی غلبه آنان بر جبهه باطل قرار داده است.

این بیانیه تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی در سطوح ملی و فراملی را از اولویت‌ها و ضرورت‌های انکارناپذیر امروز توصیف و در این راستا پیشرفت‌های شگرف و خیره‌کننده حوزه دفاعی و نظامی را مایه مباهات نظام و ملت ایران قلمداد و خاطرنشان کرده است: دستاوردهای دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی امروز به نقطه‌ای از بازدارندگی‌ رسیده است که جبهه دشمن را دچار وحشت راهبردی و ملت ایران را از قدرت دفاعی اطمینان بخش نیروهای مسلح و امنیت پایدار و همه جانبه ملی خرسند ساخته است.

در ادامه این بیانیه با تعظیم به مقام شامخ شهیدان همیشه جاوید انقلاب اسلامی و تبریک فرا رسیدن یوم‌الله ۱۲ فروردین‌ماه سالروز رأی ۹۸.۲ درصدی ملت ایران به استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکید شده است: بی‌تردید توسعه قدرت جمهوری اسلامی ایران، بیداری اسلامی، عمق یافتن مقاومت اسلامی، افت قدرت نظام سلطه که از واقعیت‌های انکارناپذیر در جهان امروز به شمار می‌رود محصول انقلاب اسلامی و مرهون راهبردهای پیامبرگونه ولی فقیه و رهبری معظم انقلاب اسلامی در عصر امام خمینی (ره) و دوران امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و هوشمندی و بصیرت ملت ایران بوده و در آینده نزدیک تثبیت قدرت امت اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی در هندسه سیاسی جهان را محقق خواهد کرد.

در پایان این بیانیه تصریح شده است: در شرایطی که به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۶ سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است به فضل الهی و با همت دولت و ملت، به رغم خواست شیطانی دشمنان، ظرفیت‌های سرشار و توانمند کشور در مسیر استحکام درونی فعال و با رونق یافتن امر تولید داخلی و ایجاد اشتغال و به صحنه آمدن خیل عظیم جوانان غیرتمند و تاریخ‌ساز، توطئه‌های دشمنان خنثی و سال جاری به نقطه بالندگی و درخشندگی نوین ایرانیان تبدیل خواهد شد و در این مسیر مبارک نیروهای مسلح مقتدر کشور نیز متضمن امنیت پایدار بوده و با ارتقاء توان دفاعی و قدرت بازدارندگی ایران اسلامی بدخواهان این مرز و بوم را ناکام و مقهور خود خواهند ساخت.

به گزارش فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , سیاسی  , فرهنگ و هنر  , مدیران برتر

هزینه موادغذایی صبحانه، ناهار و شام یک خانوار ۳ نفره در ماه بدون احتساب مواردی نظیر ادویه‌جات و سایر ملزومات تهیه غذا مانند هزینه انرژی و. مبلغی معادل ۶ میلیون و شصت و شش هزار تومان خواهد...
سال گذشته سال پر فراز و نشیبی برای برند آیفون بود و در نهایت هم با ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و مدل‌های بعد از آن پایان یافت، اما هنوز مشخص نیست که آیا آیفون ۱۳ آخرین مدل قانونی در ایران...

مطالب مرتبط با برچسب

جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر در رابطه با حادثه حریق و تخریب ساختمان تجاری پلاسکو و دفاع از حقوق کسبه آن، بیانیه‌ای صادر کرد.  متن دومین بیانیه حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر برای حادثه پلاسکو به شرح زیر است: «پیش از...