فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و در خصوص مسائل مهم منطقه و جهان گفتگو کرد.  به نقل از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان در ابتدای دیدار با سفیر فرانسه با اشاره به روند رو به رشد روابط پارلمانی ایران و فرانسه گفت: […]" /> فرصت پرس - سفیر فرانسه اجتناب همه طرفها از توسل به راهکارهای غیر سیاسی را ضروری دانست
سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
»   سیاسی  »   سفیر فرانسه اجتناب همه طرفها از توسل به راهکارهای غیر سیاسی را ضروری دانست
28 اردیبهشت 1396 , ساعت 9:21

سفیر فرانسه اجتناب همه طرفها از توسل به راهکارهای غیر سیاسی را ضروری دانست

فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و در خصوص مسائل مهم منطقه و جهان گفتگو کرد.

 به نقل از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان در ابتدای دیدار با سفیر فرانسه با اشاره به روند رو به رشد روابط پارلمانی ایران و فرانسه گفت: همکاری پارلمانی میان دو کشور در سطوح مختلف در جریان بوده و امیدواریم بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی فرانسه در ماه آینده نیز، شاهد ادامه این روند و تقویت هر چه بیشتر همکاری های پارلمانی دو کشور در راستای تقویت روابط موجود فیمابین باشیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک انتخاب رئیس جمهور جدید فرانسه گفت: امیدواریم رئیس جمهور جدید فرانسه مبارزه جدی با تروریسم را به عنوان مهمترین چالش صلح و امنیت بین المللی از اولویت های عملی خود قرار دهد.

امیرعبدالهیان تمرکز بر راه حل سیاسی در سوریه را عاملی مهم در مبارزه با تروریسم دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شروع این بحران بر گفتگو و مذاکره سیاسی تاکید داشته است.

 وی افزود: نشست آستانه شروع خوبی برای رسیدن به راه حل سیاسی در بحران سوریه است ولی ممکن است ابتکارات این نشست با اقدامات مخرب آمریکا و هم­پیمانانش با چالش های تخریبی روبرو شود.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با تاکید بر اینکه سرنوشت سوریه باید به دست مردم این کشور تعیین شود و همه گروه­های سوری معتقد به راهکار سیاسی بخشی از راه حل باشند گفت: نباید از خارج سوریه راه حلی بر مردم تحمیل شود.

امیرعبداللهیان در پایان با ابراز نگرانی از تحرکات حکومت بحرین علیه شیخ عیسی قاسم گفت: شیخ عیسی قاسم از روحانیون متنفذ جهان اسلام است و فقط متعلق به بحرین نیست.

وی با بیان اینکه خواست مردم بحرین دموکراسی است گفت: نباید مبارزه دموکراتیک برای تحقق دموکراسی دستاویزی برای محکومیت­های ناعادلانه باشد.

امیر عبداللهیان همچنین در این دیدار تاثیرات نامناسب افراط گرایی و تحرکات تروریستی را بر صلح و امنیت بین المللی برشمرد.

فرانسوا سمنو سفیر فرانسه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از مناسبات پارلمانی موجود و تاکید بر تلاش بیشتر به منظور توسعه همه جانبه همکاری ها و با اشاره به انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور گفت:امانوئل ماکرون رئیس جمهور جدید فرانسه سخنان زیادی در خصوص مبارزه با تروریسم و عزم جدی فرانسه برای از  بین بردن داعش و سایر گروه های تروریستی فعال در منطقه داشته زیرا این مسئله به امنیت جهان پیوند خورده و تاثیرات منفی خود را بر فرانسه در سال های اخیر برجای گذاشته است.

وی افزود: ماکرون با اعلام اینکه هدفش در سوریه مبارزه با داعش و پایان دادن به بحران داخلی این کشور است، بر همکاری با شرکای منطقه ای مانند ایران، ترکیه و لبنان در حل بحران سوریه تاکید کرده است.

سفیر فرانسه با تاکید بر پایبندی دولت جدید فرانسه به توافق هسته­ ای ایران و ۱+۵ گفت: فرانسه همواره سیاست منطقی برقراری صلح و ثبات در منطقه را دنبال کرده است و برجام را نیز در این راستا ارزیابی کرده و به آن پایبند هستیم.

فرانسوا سنمو در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی دیدگاه کشورش را تبیین کرد و بر ضرورت اجتناب همه طرفها از توسل به راهکارهای غیر سیاسی تاکید کرد.

پایان خبر-  س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

رییس کل دادگستری استان البرز از صدور کیفرخواست ۱۰مرد و یک زن در پرونده شهادت بسیجی حافظ امنیت شهید سید روح الله عجمیان" در کرج و اتهام افساد فی الارض برای متهمان این پرونده خبر داد. به نقل از ایرنا از...
در بحبوحه بحران انرژی سران اتحادیه اروپا تلاش می کنند از تاثیر کمبود عرضه انرژی بر اقتصاد متزلزل این کشورها و بروز ناآرامی جلوگیری کنند؛در حالی که که ناهماهنگی بین کشورهای ثروتمند و فقیر اروپا برای برون رفت از این...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، در گفتگوی تلفنی با نیکولای میلکوف، وزیر امور خارجه بلغارستان، در خصوص برخی مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد. طرفین در این تماس با اشاره...