سخنگوی وزارت امور خارجه، از رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران خبر داد. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادعای جدید مسؤولان بحرینی در خصوص ارتباط کشورمان با مسایل داخلی بحرین را بی‌اساس دانست و افزود: حاکمان بحرین که عاجز از حل و فصل مسایل داخلی خود و پاسخ مناسب به مطالبات مدنی و مسالمت‌جویانه […]" /> فرصت پرس - رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران
سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
»   سیاسی  »   رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران
16 اسفند 1395 , ساعت 10:15

سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد

رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه، از رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران خبر داد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادعای جدید مسؤولان بحرینی در خصوص ارتباط کشورمان با مسایل داخلی بحرین را بی‌اساس دانست و افزود: حاکمان بحرین که عاجز از حل و فصل مسایل داخلی خود و پاسخ مناسب به مطالبات مدنی و مسالمت‌جویانه شهروندان‌شان هستند هر از چندی اعتراضات مردم کشورشان را به جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهند؛ بدیهی است فرافکنی روش مشترک همه نظام‌های سرکوبگری است که با مردم خود دچار مشکل می‌شوند. این روش هیچ‌گاه کمکی به حل بحران‌ها نخواهد کرد.

وی به دولت بحرین توصیه کرد :به جای توسل به روشهای منسوخ و اصرار بر رویکرد امنیتی، تلاش کند با صداقت و عدالت و رعایت اصول اخلاقی با مردم خود رفتار کند.

دولت بحرین در روزهای اخیر مدعی شد ه است ۲۵ نفر را به اتهام ارتباط با یک گروه تروریستی تحت حمایت ایران بازداشت کرده است.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت بحرین با صدور اطلاعیه ای از بازداشت ۴۵ عضو یک گروه تروریستی درخاک این کشور خبر داد و مدعی شد که این افراد برای آموزش درباره نحوه استفاده از مواد منفجره و سلاح گرم به ایران و عراق سفر می‌کرده اند و پلیس از آنها سلاح گرم، بمب، خودرو و قایق توقیف کرده است.

دولت بحرین در ادامه ادعاهای خود در این بیانیه آورده است که این گروه تروریستی در یک سری حملات از جمله ماجرای فرار زندانیان درماه ژانویه دست داشته است و سرکرده این گروه درحال حاضر در آلمان به سر می برد.

بحرین که از هم پیمانان واشنگتن درمنطقه به شمار می‌آید و ناو پنجم آمریکا نیز در آب های این کشور مستقر است از سال ۲۰۱۱ تاکنون شاهد اعتراضات و ناآرامی ها علیه قوانین حکومتی وتبعیض‌ها درخصوص اکثریت شیعه بوده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

رییس کل دادگستری استان البرز از صدور کیفرخواست ۱۰مرد و یک زن در پرونده شهادت بسیجی حافظ امنیت شهید سید روح الله عجمیان" در کرج و اتهام افساد فی الارض برای متهمان این پرونده خبر داد. به نقل از ایرنا از...
در بحبوحه بحران انرژی سران اتحادیه اروپا تلاش می کنند از تاثیر کمبود عرضه انرژی بر اقتصاد متزلزل این کشورها و بروز ناآرامی جلوگیری کنند؛در حالی که که ناهماهنگی بین کشورهای ثروتمند و فقیر اروپا برای برون رفت از این...

مطالب مرتبط با برچسب