سه شنبه, ۵ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-06-25
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 9619 |
تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳ | ارسال توسط :
31 بازدید
۰
2
ارسال به دوستان
پ

به نقل از روابط عمومی ستاد هنرمندان حامی روحانی، حجت‌الله ایوبی در نشست هم اندیشی هنرمندان جوان، اظهار داشت: همه ما می‌دانیم این روزها بسیار مهم است. همه ما می‌دانیم کشورمان از یک بحران نجات یافته است. در مسیری پیش از این قرار داشتیم که انتهایش معلوم شد اما این مسیر خوشبختانه تغییر کرد. وی افزود: […]

به نقل از روابط عمومی ستاد هنرمندان حامی روحانی، حجت‌الله ایوبی در نشست هم اندیشی هنرمندان جوان، اظهار داشت: همه ما می‌دانیم این روزها بسیار مهم است. همه ما می‌دانیم کشورمان از یک بحران نجات یافته است. در مسیری پیش از این قرار داشتیم که انتهایش معلوم شد اما این مسیر خوشبختانه تغییر کرد.

وی افزود: گزارش که روز گذشته از دستاوردهای سینما ایران پخش شد، نشان داد ما به اندازه ۴۰ سال سینمای ایران در سال ۹۵ جایزه بین المللی کسب کرده‌ایم.

این مدیر فرهنگی ادامه داد: این دستاوردها پیروزی فکر و اندیشه ایران در دنیاست. سال گذشته حدود ۷۰۰ جایزه جهانی و به طور متوسط دو جایزه در هر روز سینماگران ایران در جشنواره‌های جهانی کسب کرده‌اند. در خواست‌های همکاری برای تولید فیلم‌های سینمایی مشترک در این دولت صورت گرفت. تحریم‌ها علیه ایران هم حقوقی و هم روانی بود. بسیاری از شرکتها علیرغم این که می‌توانستند از نظر قانونی با ما همکاری کنند، حتی تمایل به مذاکره با ایران را در دولت نهم و دهم نداشند. امیدوارم این راه ادامه یابد و احساس کردم سرنوشت کشورمان اهمیت دارد و نباید منافع شخصی‌مان را فدای منافع ملی کنیم.

رئیس سابق سازمان سینمایی همچنین خاطرنشان کرد: باید خدا را شکر کنیم شکاف موجود در ایران بین افکار عمومی و عقاید مختلف است و این نشانه یک جامعه توسعه یافته از نظر سیاسی است. شکاف بین ادیان و قومیت‌ها نیز نشانه‌های جوامع توسعه نیافته است. اما متحیرم از این که در مناظره‌ها برخی از نامزدها به دنبال ایجاد شکاف فقیر و غنی بر طبل اختلاف فرا دولت و فرو دولت می‌کوبند.

ایوبی با اشاره به مستندهای برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: برای فیلم «ابد و یک روز» و تعبیر سیاه‌نمایی آن من بسیار مورد نقد قرار گرفتم. در حالی که در این فیلم بر شرافت،  عرق به خانواده احترام به والدین تاکید می‌شود. اما متهم به سیاه نمایی است. در حالی که در مستندهای برخی از نامزدها که در همه دنیا دیده می‌شود، تصاویر بسیار سیاهی دیده می‌شود و نقدی هم به آن ها صورت نمی گیرد.

رئیس سابق موسسه فرهنگی اکو با اشاره به برخی ضعفهای مناظره‌های تلویزیونی بیان کرد: متاسفانه در کشورمان نهادهای مدنی چندان قوی عمل نمی‌کنند. نظام حزبی هنوز در ایران کاملا محقق نشده است. از این رو پس پرده حرف‌های فریبنده نمی‌تواند آشکار شود. این که وعده‌ها قرار است چطور محقق شود؟ چنانچه از مناظره‌های تلویزیونی و وعده های برخی نامزدها متوجه نشدیم که بالاخره یک حزب قرار است چه عملکردی در حوزه‌های مختلف داشته باشد؟ در این مناظرهها وعده یارانه‌ها کشور را به مناقصه گذاشته‌اند.

وی درباره تاثیرگذاری قشر هنرمند بر انتخاب فرد اصلح توسط مردم خاطر نشان کرد: مردم نیاز به کمک در انتخاب اصلح دارند. در ایران که حزب وجود ندارد، این کمک باید از سوی روشنفکران، روحانیت و هنرمندان و چهره ها صورت بگیرد. ما به کمک شما نیاز داریم. جوانان هنرمند به ویژه در عرصه سینما باید در نظر بگیرند که در دولت یازدهم تلاش شد انحصار در سینما شکسته شود. این شکسته شدن انحصار هزینه بر است. عده‌ای دوست ندارند این راه باز شود و جوانان وارد میدان شوند. اما افتخار ما این است در دولت یازدهم این راه بر جوانان باز شده است.

در ادامه این مراسم هنرمندان و فیلمسازان به ایراد سخنان و پیشنهادهایی خود درباره وضعیت سینما و راه کارهای بهترشدن وضعیت فعالیت هنرمندان جوان در عرصه سینما پرداختند که در ادامه می‌آید.

**مجید برزگر: از مسیری که به آن تعلق خاطر دارم، حمایت می‌کنم

در ادامه این مراسم مجید برزگر گفت: تعلق خاطرم از نظر سیاسی در چند دهه گذشته به اصلاحات بر میگردد. در دوره‌ای که باور کردیم می‌توانیم حرف بزنیم. فکر می‌کنم حالا بعد از تماشای مناظره‌ها می توانم قاطع بگویم که ادامه مسیری که به آن تعلق خاطر دارم، حمایت از دکتر حسن روحانی است. شاید او را به تمام کمال نتوانم تایید کنم اما این راهی است که به آن تعلق دارم و می توانم مدعی باشم که دولت دوازدهم در صورت توفیق دکتر روحانی، باید به خواسته‌های سینماگران پاسخ دهد.

**مجید توکلی:در دولت یازدهم اتفاقات خوب سینما را شاهد بودیم

مجید توکلی نیز در این مراسم گفت: انتخاب امروز به تعبیر آقای اسحاق جهانگیری انتخاب بین بد و بدتر نیست. انتخاب بین راه و بیراهه است. بیراهه‌ای که ما را به عقب برمی‌گرداند. در دولت آقای روحانی توانستم فیلم بسازم. در دولت یازدهم در سینما اتفاقات خوبی را شاهد بوده‌ایم. شاید اگر هنر و تجربه را یک مصداق آن در نظر بگیریم، می‌تواند تاییدی باشد که برای ریاست جمهوری دولت دوازدهم انتخابمان ایشان باشد. این رای ما نیست که صرفا تاثیر دارد. بیایید اطرافیانی که رای نمی‌دهند، را تشویق به رای دادن کنیم تا مبادا کسانی بر سینما حاکم شوند که نتوانیم حرفمان را بزنیم.

بیژن میرباقری:نیاز داریم در دولت دوازدهم افق دید مدیران فرهنگی تغییر کند

بیژن میرباقری دیگر سخنران این مراسم گفت: تجربه دوره دوم دولت آقای سید محمد خاتمی به ما ثابت کرد، نتیجه دولت اصلاحات نباید بشود دولت آقای احمدی نژاد.

علی کریم:امیدوارم مثل سال ۸۴ به عقب برنگردیم

در ادامه این مراسم علی کریم گفت: مطالبات ما برای پیروزی بعد از انتخابات پیش رو است. انتخاب ما دکتر حسن روحانی به دلیل داشتن تیم و کابینه‌ای قوی است. خود من به عنوان فیلمساز مستقل در دوران مدیریت فرهنگی دولت یازدهم، دیده شدم. همیشه هم از این اعتماد کردن سپاسگذار بوده‌ام. برخلاف دوره‌های گذشته انتخابات دیگر مردم چندان از سلبریتی‌ها پیروی نمی‌کنند. باید جور دیگری با مردم گفت و گو کنیم. امیدوارم در جلسه بعدی درباره مطالبات و خواسته هایمان به مدیران فرهنگی دولت آقای روحانی صحبت کنیم. امیدوارم مثل سال ۸۴ به عقب برنگردیم.

مارال دوستی: از هر فرصتی برای گفت و گو با مردم استفاده کنیم

مارال دوستی نیز در این مراسم گفت: متاسفانه آرای مردم در بعضی از شهرستان‌ها متفاوت از تهران است و آگاهی بخشی خوبی صورت نگرفته است. اما من خودم از هر فرصتی برای گفت و گو با مردم در تاکسی و سوپرمارکت‌ها استفاده می کنم و مطمئنم هنرمندان حاضر و ستاد هنرمندان حامی دکتر حسن روحانی نیز عملکرد بسیار خوبی دارند. امیدوارم در نهایت پیروزی نصیب آقای روحانی شود.

حسین بیدی:امیدوارم بیش از پیش در دولت دوازدهم به اقوام توجه شود

دیگر سخنران این مراسم حسین بیدی بود که گفت: از سال ۸۳ تاکنون شاید به دلیل این که اهل سنت و در سیستان و بلوچستان بودم، فعالیت فیلمسازی نداشتم. اما در دولت یازدهم و سال ۹۲ توانستم مجوز ساخت فیلم بلندم را بگیرم. سیستان و بلوچستان بالای ۹۰ درصد در هر دوره رای به اصلاحات داده است. هنرمندان این استان باید دیده شوند. آقای ایوبی در سازمان سینمایی طی دولت یازدهم دید وسیعی نسبت به مردم این استان داشتند. رای من دکتر حسن روحانی است و دوست دارم با موفقیت ایشان در دولت دوازدهم بیش از پیش به اقوام توجه شود.

**علی عرفان فرهادی: انجمن سینمای جوانان ایران جدی تر گرفته شود

علی عرفان فرهادی نیز در این مراسم گفت: من به آقای رئیسی رای می دهم چون ایشان گفتند که برای هفت هنر برنامه دارند. می‌دانم احتمالا کنسرت ها را لغو خواهند کرد. اما برای هنرهای نمایشی نمی دانم چه اقداماتی خواهند کرد!؟ همچنین ممکن است به آقای قالیباف رای بدهم. زیرا پیدا کردن خانواده‌ای که شش معلول دارد، برای فیلمسازی کار بسیار سختی است که هیچ فیلمسازی تاکنون موفق به این نشده است! اما جدا از شوخی اگر امروز درک کرده‌ایم و می خواهیم به دکتر حسن روحانی رای بدهیم، مطالبه مان این است انجمن سینمای جوانان ایران جدیتر در دولت دوازدهم گرفته شود.

**سامان احتشامی: چهار سال قبل هم به روحانی رای دادم

سامان احتشامی به عنوان نماینده اهالی موسیقی در این مراسم گفت: من جزو سی و چند نفری بودم که چهار سال گذشته از دکتر حسن روحانی حمایت کردم. یادم است روزی وضعیت فرهنگ و هنر در کشورمان این طور بود که مادرم نوازندگی پیانوی من را در شبکه یک سیما می دید! یا علی مدد.

محمد کارت:در چهار سال گذشته حالمان خوب بود

در ادامه این مراسم محمد کارت نیز در سخنانی گفت: به عنوان مستندسازی که در مسائل اجتماعی کشف و شهود می‌کند، باید بگویم ای کاش آقای قالیباف که مستند تبلیغاتی‌شان سراسر فقر را نشان می‌دهد، به جای آن که دم انتخابات از فقرا فیلم بگیرند، ۴ ماه پیش که شهرداری همه زاغه‌ها را خراب کرد و  لودرهای  شهرداری خانه‌های مردم را نشان می داد. ای کاش وضعیت کوره‌های آجز پزی که در فیلم تبلیغاتی خود، با اهالی‌اش همدردی می کرد را در ۷ ماه قبل که آب و برق شان را قطع کرده بود، به تصویر می‌کشید. ای کاش کمپ های فعال ترک اعتیاد را که در شهرداری با تهدید بسته شدن رو به رو شدند، به تصویر می‌کشید. ای کاش کارتون خواب هایی را که شهرداری خانه‌هایشان را با لودر خراب کرد و همان یک تکه جایشان را هم گرفت، را به تصویر می‌کشید.

وی ادامه داد: در دولت روحانی حال همه مان خوب بود. فیلم «خون مردگی» درباره لات بازی در محرم است و در دوران آقای شمقدری فکر می‌کردم باید تنها این فیلم را چند نفر از دوستانم نشان بدهم. اما این فیلم در دولت آقای روحانی دیده شد و مورد توجه قرار گرفت. امروز عبدالرضا کاهانی و کیانوش عیاری که فیلم‌هایشان توقیف شده است، با حمایت از دکتر روحانی به من جوان می گویند باید پشت دولت به مصلحت بایستی، حتی اگر فیلمت توقیف باشد و من می‌دانم چه تلاش هایی شد برای آن که این فیلم ها اکران شود اما نشد. انتظارم این است دولتمردان بدانند در کدام مقاطع هنرمندان از آن‌ها حمایت کرده‌اند. خوشحالم چهار سال است در جمع هایی حضور می‌یابم که مدیرانش از مولانا و سعدی صحبت می‌کنند.

**هادی علی پناه:امیدوارم گوش‌های شنوا حرف فیلمسازان را بشنوند

هادی علی پناه دیگر سخنران این مراسم با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته در سازمان سینمایی گوش شنوایی به مطالبات و خواسته‌هایمان پاسخ داد و ما ممنون از این اتفاق هستیم، گفت: اساساً مدیران فرهنگی باید گوش شنوا داشته باشند و بدانند چطور سینماگران جوان، فردای سینما را می سازند. امیدوارم باز هم گوش‌های شنوا در دولت دوازدهم نیز فیلمسازان را بشنوند.

مسعود امینی تیرانی:رای دوباره به آقای روحانی یک تصمیم گیری عقلانی است

مسعود امینی تیرانی نیز گفت: رای دوباره ما به دکتر حسن روحانی تصمیم‌گیری عقلانی است. زیرا حداقل رابطه‌ای را که می‌خواهیم با اصلاحات داشته باشیم، در این صورت می‌توانیم حفظ کنیم. اما توده جامعه نیاز به جریانی احساسی برای رای دادن و حمایت مردم دارد.

**مریم دوستی:یازده به علاوه یک وظیفه ما هنرمندان است

مریم دوستی به عنوان سخنران بعدی این مراسم گفت: دولت نهم و دهم فقط تحریم اقتصادی را در کشور ایجاد نکرد، ما تحریم فرهنگی را هم  این دولت‌ها تجربه کردیم. تحریم فرهنگی به سینمای ایران  آسیب زد. یازده به علاوه یک وظیفه ما هنرمندان است که هر کدام با یازده نفر پای صندوق های رای برویم. باید به خاطر آینده سینمای ایران، کمک به خودمان این کار را انجام دهیم. نه فقط به این خاطر که روحانی رئیس جمهور شود به این دلیل که اوضاع بدتر از این نشود. امیدوارم در وضعیت فیلمسازی و فیلمسازان ما تغییرات را احساس کنیم.

هادی آفریده:جشنواره‌های ما در دولت نهم و دهم وضعیت وحشتناکی داشت

دیگر سخنران این مراسم هادی آفریده بود که در سخنانی کوتاه گفت: من تشکر از آقای ایوبی برای راه‌اندازی این گردهمایی و برای اینکه مدیریت عقلانی را در سازمان سینمایی از ایشان شاهد بودیم. مدیریت ایوبی باعث شد اعتبار به جشنواره بین المللی سینماحقیقت بازگردد و می‌توان یکی از مهم ترین دستاوردهای مدیریت ایوبی و دولت روحانی را اهمیت بخشیدنم به جشنواره بین المللی ایران دانست. اکنون جشنواره بین المللی ما در سطح جشنواره‌های آسیایی رتبه ۱۰ تا ۱۵ را دارد درحالی که این جشنواره در دولت نهم و دهم وضعیت وحشتناکی را سپری کرده بود. در کنار همه فعالیت‌های موثری که دولت روحانی در بخش دیپلماسی فرهنگی انجام داد انتظار می رفت برای بازگرداندن هنرمند بزرگ بهرام بیضایی هم تلاش کند. این کار بسیار ارزشمند است که یکی از مدیران فرهنگی دولت زمانی که استاد بیضایی از ایران با حالت قهر رفت اقدامی می‌کردند که ایشان به کشور بازگردد و در سرزمین خودش فعالیت هنری انجام دهد. ما آن ساقه سبز هستیم که بنفش گل داده‌ایم.

**ابراهیم ایرج زاد:در چهار سال گذشته اتفاقات خوبی در سینمای ایران افتاد

ابراهیم ایرج زاد در ادامه این مراسم گفت: در دوره هشت ساله دولت احمدی نژاد به عنوان یک فیلمساز برای جذب سرمایه گذار به مشکلات زیادی برخوردم. در چهار سال گذشته اتفاقات خوبی در سینمای ایران افتاد که باعث شد، سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در سینمای ایران روی خوش نشان دهند. پیشنهاد من به مدیران فرهنگی دولت روحانی این است که در چهار سال بعدی تلاش کنند کمپانی‌ها در سینمای ایران فعالیت کنند. در چهار سال گذشته به نحوی تلاش شد که ماشینی که در دره افتاده بود در مسیر جاده قرار گیرد، اکنون وقت آن رسیده که اقدامات زیر بنایی موثر انجام شود. فعالیت کمپانی‌ها در سینمای ایران منفعت زیادی برای ارتقای آثار سینمایی خواهد داشت.

**علی عظیمی: در دولت روحانی نقطه امید در موسیقی شکل گرفت

علی عظیمی نیز در این مراسم گفت: انتظار ما از آقای روحانی این است که برای عرصه هنر و خصوصا عرصه موسیقی برنامه مدونی ارائه دهند. من دوران اصلاحات را دوران طلایی موسیقی ایران می‌دانم، ما در این دوران برای دریافت مجوز مشکلی نداشتیم. با پایان دوران اصلاحات دوران خاکستری و سیاه را تجربه کردیم، وضعیتی که موسیقی کشور به لب پرتگاه رساند اما با روی کار آمدن دولت روحانی نقطه امید در عرصه موسیقی شکل گرفت و باعث شد ما به درون پرتگاه نیفتیم.

وی افزود: با این حال اما در چهار سال گذشته اتفاق خاصی در عرصه موسیقی نیفتاد و ما انتظار داریم در چهار سال بعد دولت روحانی توجه بیشتری به این عرصه نشان دهد. من به روحانی رای می‌دهم و امیدوارم ایشان برای پیشرفت موسیقی برنامه اعلام کنند.

شیرین قزاقی: حمایت از هنرمندان جوان بود ویژگی دولت روحانی بود

در ادامه این مراسم شیرین قزاقی گفت: ایوبی در زمینه بهبود سینمای ایران کمک‌های اساسی انجام داد، یکی از مهمترین های اقدامات ایشان حمایت از هنرمندان جوان بود، با حمایت از ایشان ما امیدوار شدیم که می توانیم وارد حرفه سینما شویم که هدف مهمی برای ما محسوب می‌شود. یکی از دلایل حمایت من از آقای روحانی این است که در چهار سال گذشته برنامه‌هایی را ایشان آغاز کرده‌اند که اگر چهار سال بعد ایشان سر کار نباشد به هدف نخواهد رسید. به عنوان مثال برای زیر بنای سینمای ایران اقداماتی انجام شده که به ثمر نشستن آن نیازمند ادامه دولت است. مدرسه ملی سینما یکی از اقدامات زیر بنایی دولت یازدهم بود که برای پرورش استعدادهای جوان بسیار تاثیرگذار بود. دلیل من از حمایت روحانی این است که اهداف ۴ سال گذشته دولت ایشان نیمه کاره رها نشود.

**مزدا انصاری: حمایت از دولت روحانی را دِینی به گردن خود می‌دانم

مزدا انصاری به عنوان سخنران بعدی مراسم، گفت: من در چهار سال گذشته رای ندادم اما در این چهار سال تدبیر و حوصله دولت روحانی باعث شد که اکنون از دولت ایشان حمایت کنم و این دین را به گردن خود احساس کنم که باید برای رای آوردن روحانی قدم های خود را بردارم. البته در کنار این احساس دین، احساس خطر هم می‌کنم بنابراین برای حمایت میهن و هنرمندان خود روحانی را انتخاب می کنم. با تدبیری که از دولت روحانی در همه زمینه سراغ دارم مطمئن هستم که ایشان برای به بار نشستن برنامه های خود تمام تلاششان را خواهند کرد.

**حامد سلیمان زاده:اطراف دولت روحانی را هنرمندان گرفته اند

سخنران بعدی این نشست حامد سلیمان زاده بود که گفت:در دولت احمدی نژاد اطراف ایشان را افرادی رمال و جادوگر گرفته بودند، اما اطراف دولت روحانی را هنرمندان گرفته‌اند.حمایت  استاد دولت آبادی از خاطرمان نمی‌رود که همچنان هم ادامه دارد. بسیاری از سینماگران کنار روحانی جمع شده‌اند که نشان می دهد اصل هنر در محوریت دولت قرار گرفته و این بسیار مهم است. در مناظرات سال ۹۲ وقتی آقای روحانی اسم آقای شجریان را آورد آقای جلیلی گفت که شما هنر را محدود می‌کنید و ما هنرمندانی از هیات‌ها مذهبی هم داریم که قیاس به جایی نبود.

وی ادامه داد: همچنین کارگردان فیلم قلاده های طلا به خودش اجازه داد که بگوید دولت روحانی چون کسی را ندارد دست به دامن یک هنرمند سرطانی شود. من می‌خواهم بگویم سرطان جسم خیلی بهتر از سرطان فکر است که شما و امثال شما دارید. امیدواریم دولت بعد روحانی از مدیران میانگین سنی بین ۳۰ تا ۵۰ سال استفاده شود که در اکثر کشورهای دنیا جریان دارد.در جریان اکران یک فیلم از کشور اسلووانی باید برخی از قسمت‌های آن را مطابق با مقررات کشورمان سانسور می‌کردیم که من باید این موضوع را به کارگردان فیلم اطلاع می دادم و وقتی داشتم این موضوع را برای ایشان توضیح می‌دادم که مقررات کشور ما به این شکل است، ایشان گفت من آقای ظریف را از کشور شما می شناسم و به ایشان احترام می گذارم و به خاطر ایشان به مقررات نظام کشور شما احترام می‌گذارم.

**شهرام مکری:این روزها ما نیازمند برنامه هستیم

شهرام مکری نیز در این نشست گفت: این روزها ما نیازمند برنامه هستیم و این نیاز احساس می‌شود که مشخصا اعلام شود، در هر حوزه‌ای چه برنامه‌ای در نظر گرفته شده است. آقای روحانی در انتخابات ۹۲ مشخصا اعلام کردند که برای راه اندازی یک گروه سینمایی تجربی برنامه دارند و گروه هنرتجربه ساخته شد. همچنین ایشان برنامه خود را برای سیاست خارجی اعلام کرده بودن و ما دیدیم که به نتیجه هم رسیدند، بنابراین اکنون هم انتظار داریم برنامه‌شان را در حوزه های مختلف اعلام کنند.

وی افزود: از طرفی دیگر این نیاز احساس می‌شود که در صورتی که یکی از اقدامات دولت علیرغم پیگیری‌های انجام شده به هدف نرسید، دولتمردان از ملت عذر خواهی کنند و مثلا بگویند ما در این زمینه این اقدامات را انجام دادیم و به این دلایل به اهدافی که باید می‌رسیدیم نرسیدیم، مردم ایران با شنیدن دلایل و عذرخواهی دولت حمایت بیشتری خواهند کرد. دوازده هزار نفر در ورزشگاه آزادی نشان داد که مردم هنوز مطالبات خود را به خاطر دارند و پیگیری می‌کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که باید با استراتژی منظم‌تری برای جلب آرای خاکستری اقدام شود، افرادی آرای خاکستری دارند دلایل خود را دارند و منتظر شنیدن برنامه و استراتژی بهتری هستند.

**بهتاش صناعی‌ها: تلاش کنیم خاطرات تلخ گذشته تکرار نشود

دیگر سخنران این نشست بهتاش صناعی‌ها، گفت: همه باید در حد توان کمک کنیم که خاطرات تلخ گذشته تکرار نشود. جلب رای‌های خاکستری و رای شهرستان‌ها در این روزهای نزدیک به انتخابات اهمیت زیادی دارد که با اراده برنامه برای اقشار مختلف میسر خواهد شد. باید به یاد مردم بیاوریم که در آن هشت سال چه دورانی را سپری کردیم.

وی ادامه داد: اکثر افرادی که اینجا هستند از سینمای مستقل، مستند و کوتاه هستند و من فکر می‌کنم بخش عمده ای از جوانان در سینمای هنرتجربه فعال هستند و نه سینمای بدنه. بنابراین اشتغالزایی برای جوانان و حمایت از اقتصاد سینمای تجربی اهمیت زیادی دارد. اقتصاد سینمای هنر تجربه باید به شکلی تعریف شود که در عین اکران فیلمشان، بازگشت سرمایه را هم تجربه کنند. بدون بازگشت سرمایه جوانان برای تولید آثار سینمایی انگیزه نخواهند داشت. این روزها ما وظیفه داریم که از روحانی حمایت کنیم. مطالبات هنرمندان رنگ سبزی است که این روزها کنار رنگ بنفش قرار دارد.

آرش رصافی:برای رای مردن به روحانی با آنها صادقانه سخن بگویی

رصافی هم گفت: اقشار نخبه جامعه به این نتیجه رسیده‌اند که تصمیم عاقلانه این است که برای حفاظت از حداقل‌هایی که می‌خواهیم در جامعه باقی بماند باید به روحانی رای دهیم. اما اقشار عادی جامعه از طریق یک اتفاق احساسی جذب مشارکت در انتخابات می‌شوند. این اتفاق احساسی به وسیله گفتار صادقانه رخ می‌دهد. باید برای جذب حمایت توده جامعه برای رای به دکتر روحانی با آنها صادقانه سخن بگوییم.

**حجت الله ایوبی: قول می‌دهم در هر سمتی سخنگوی هنرمندان باشم

حجت الله ایوبی در پایان نشست هم اندیشی با هنرمندان جوان و در پاسخ به مطالبات و نظرات فیلمسازان جوان گفت: به آینده فرهنگ ایران امیدوارم. درایت و فهم و عقل در اوج خود با سینماگران کنونی قرار دارد. به عنوان یک معلم به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم. به سینماگران میدان دادن حداقل اقدام یک دولت است. قول می‌دهم در هر سمتی سخنگوی هنرمندان باشم و صدایتان را به اعضای دولت آقای روحانی برسانم. اکنون نیز احساس می‌کنم مشغول به یک امر فرهنگی هستم نه سیاسی.

وی افزود: روزی که دولت یازدهم آغاز به کار کرد، همه می‌دانستیم بحرانی ترین کانون هنر سینماست. آقای روحانی احساس کرد  که پرونده‌ای بزرگ به نام برجام در دستانشان است و تا زمانی که به فرجام نرسد، نمی‌توان کار دیگری را پیش برد و چقدر درست تشخیص داد. اگر آقای روحانی بر سر کار نمی‌آمد، معلوم نبود امروز در کدام نقطه ایستاده بودیم.

بنا بر این گزارش در این مراسم جعفر صانعی‌مقدم، سهیلا گلستانی، محمدحمزه‌ای، رسول صادقی و… هم حضور داشتند.

پایان خبر – ش الف

منبع خبر ( ) است و فرصت پرس در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 9619 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09800000000  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه فرصت پرس مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فرصت پرس در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید