حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این مطلب اظهار کرد: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای تعداد ۲۶۰ هزار و ۱۱۰ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون ورودی دوره‌های دکتری PH.D، نیمه متمرکز سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی که از روز سه شنبه سوم […]" /> فرصت پرس - دریافت کارت آزمون دکتری 96 / برگزاری آزمون ورودی دکتری در 54 شهرستان کشور
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی  »   دریافت کارت آزمون دکتری 96 / برگزاری آزمون ورودی دکتری در 54 شهرستان کشور
5 اسفند 1395 , ساعت 11:40

دریافت کارت آزمون دکتری ۹۶ / برگزاری آزمون ورودی دکتری در ۵۴ شهرستان کشور

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این مطلب اظهار کرد: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای تعداد ۲۶۰ هزار و ۱۱۰ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون ورودی دوره‌های دکتری PH.D، نیمه متمرکز سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی که از روز سه شنبه سوم اسفند ماه ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh .org قرار گرفته و لذا داوطلبان فرصت دارند حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز پنجشنبه پنجم اسفندماه ۹۵ با مراجعه به سایت این سازمان و وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی یا شناسنامه‌ای نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه پنجم اسفندماه ۹۵ از تعداد ۲۶۰ هزار و ۱۱۰ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون دکتری تعداد ۱۸۶ هزار و ۵۶۳ داوطلب نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کردند. به عبارتی حدود ۷۰.۵۷ درصد از داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمودند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور همچنین تاکید کرد: نظر به اینکه مهلت دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای آزمون دکتری ساعت ۲۴ امروز پنجشنبه پایان می‌پذیرد. لذا کلیه داوطلبانی که تا کنون برای دریافت کارت خود اقدام ننموده‌اند اکیدا توصیه می‌شود در این مهلت باقیمانده کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

دکتر توکلی همچنین خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ در هفت گروه آموزشی و برای ۲۴۴ کد رشته امتحانی صبح فردا جمعه ششم اسفند ماه ۹۵ در ۵۴ شهرستان کشور برگزار می‌شود.

به گفته وی برای شرکت در آزمون دکتری داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است. علاوه بر آن داوطلب باید به همراه خود چندین مداد نرم سیاه پررنگ یا تراش و مداد پاک کن با خود به همراه داشته باشند.

دکتر توکلی گفت: داوطلبان باید توجه داشته باشند که همراه داشتن وسایل اضافی نظیر تلفن همراه، ساعت هوشمند، کیف، دفترچه یادداشت، جزوه، کتاب و یا هر نوع وسایل دیگری در جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان مطابق آئین نامه برخورد خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شروع فرآیند آزمون به این شکل است که آزمون از ساعت ۸ صبح آغاز خواهد شد و درب‌های ورود به جلسه نیم ساعت قبل از شروع آزمون بسته می‌شود. بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود از ساعت ۷:۳۰ در جلسه آزمون حضور داشته باشند.

دکتر توکلی افزود: در آزمون دکتری ۹۶ دو بسته نایلونی به داوطلبان داده می‌شود که بسته اول حاوی سئوالات دروس اختصاصی (دفترچه آزمون شماره ۱) همراه با پاسخنامه و بسته دوم حاوی سوالات دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی (دفترچه شماره ۲) می‌باشد که داوطلبان ضرورت دارد نسبت به ثبت پاسخ سئوالات اختصاصی و آزمون استعداد تحصیلی و زبان عمومی در پاسخنامه اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین یادآور شد تعداد سئوالات اختصاصی به شرح مندرج در جدول صفحه دوم برگ راهنمای آزمون دکتری ۹۶ می‌باشد ضمنا تعداد سئوالات و مدت پاسخگویی به آنها بر روی جلد دفترچه آزمون اختصاصی برای داوطلبان در رشته‌های امتحانی درج شده است.

به گفته توکلی دفترچه آزمون شماره ۲ حاوی ۳۰ سوال استعداد تحصیلی و ۳۰ سوال زبان انگلیسی عمومی می‌باشد. کلیه داوطلبان باید به سئوالات آزمون در مدت ۹۰ دقیقه پاسخ دهند. همچنین کلیه دفترچه سوالات آزمون داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبان، نام و نام خانوادگی آنها بر روی دفترچه درج شده است.

وی در پایان گفت: دفترچه سئوالات آزمون دکتری دارای تنوع بوده و در انواع A، B، C، D، E، F تقسیم بندی شده است.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به گزارش ایسنا ، رئیس سابق دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص وضعیت این روزهای جامعه دانشگاهی گفت: جامعه به جای اینکه با مشورت دانشگاهیان مدیریت شود، توسط افراد، سازمان‌ها و نهادهایی اداره می‌شود که شناختی نسبت به دانشگاه ندارند. آنها...
به نقل از ایلنا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: می‌گویند با دهه هشتادی‌ها نمی‌شود مفاهمه کرد، این مربوط به همه نیست، در مورد خیلی‌هایی که در این اغتشاشات دستگیر شدند با بازجوی اصلی آنها صحبت کردم، آن فرد گفت...

مطالب مرتبط با برچسب