پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   امور زیربنایی, تئاتر, فرهنگ و هنر, مدیران برتر  »   خاکسپاری پیکر پیشکسوت تئاتر ایران در صبح بارانی پنج شنبه
8 بهمن 1395 , ساعت 11:18

برگزاری مراسم وداع با رکن الدین خسروی در تالار وحدت تهران

خاکسپاری پیکر پیشکسوت تئاتر ایران در صبح بارانی پنج شنبه

صبح روز پنجشنبه این هفته، پیکر پیشکسوت تئاتر ایران رکن الدین خسروی پس از وداع با هنرمندان به خاک سپرده شد.

 

  و به  نقل از گزارش خبرنگار تئاتر و سینمای خبرگزاری فارس، مراسم تشییع پیکر رکن الدین خسروی، پیشکسوت تئاتر ایران  (۸ بهمن ماه) در لابی تالار وحدت برگزار شد.

براساس این گزارش، در این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان کشور از جمله الهام پاوه نژاد، اکبر زنجانپور، هوشنگ گلمکانی، بهزاد فراهانی، حسین پورشیرازی، بهروز بقایی و … برگزار شد، علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این استاد بزرگ تئاتر صحبت کرد.

 این گزارش حاکی است که پیکر رکن الدین خسروی، نیمه شب ششم بهمن ماه در بین علاقه مندان ، شاگردان و خانواده وی وارد تهران شد. همسر وی، سیمین داوودی وی را از سفر لندن تا تهران همراهی کرده است.

رکن‌الدین خسروی، که چندی بود از بیماری آلزایمر رنج می‌برد، حدود ده روز پیش، در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

 

 

خسروی متولد سال  ۱۳۰۸ و دانش آموحته هنر نمایش بود. او از بنیانگذاران اداره هنرهای دراماتیک در ایران بود و در شکل‌گیری تئاتر دانشگاهی نقش زیادی داشت.

وی در مدت فعالیت هنری خود بیش از ۲۰ نمایش در داخل و خارج از کشور روی صحنه برد و در سال ۸۹ مراسم بزرگداشتی برای او توسط خانه تئاتر برگزار شد. این هنرمند به مدت بیست سال ساکن لندن بود و در این کشور فعالیت هنری خود را دور از وطن ادامه می‌داد.

به گزارش فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , تئاتر  , فرهنگ و هنر  , مدیران برتر

عضو خانه کارگر گفت: در شرایطی که دولت خط فقر ۱۴ میلیون و نیم اعلام کرد، چگونه دقیقا نصف این مقدار را به‌عنوان مزد کارگر به رسمیت شناخته...
شاید شما هم تجربه سرقت، گم‌شدن یا فراموشی رمز کارت بانکی را داشته‌اید و مجبور به مسدودسازی آن شده باشید؛ از روش‌های آن چه...

مطالب مرتبط با برچسب