نماینده مردم تهران در گفتگو با ایسنا به بیان وضعیت فعلی رسانه ها در ایران پرداخته و از بیان اینکه جسارت را از روزنامه نگار گرفته ایم گفت : توقیف حتی آخرین راه هم برای روزنامه نیست ! ” توقیف ” باید از فرهنگ و قاموس روزنامه حذف شود حضرتی گفت با ارسال لایحه جامع نظام […]" /> فرصت پرس - حضرتی : جسارت را از روزنامه نگار گرفته ایم
جمعه, ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی, سیاسی, فرهنگ و هنر  »   حضرتی : جسارت را از روزنامه نگار گرفته ایم
28 آبان 1395 , ساعت 23:50

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با ایسنا :

حضرتی : جسارت را از روزنامه نگار گرفته ایم

این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه فساد مملکت را مثل خوره از بین می‌برد ،‌ ادامه داد: خبرنگار و روزنامه‌نگار قلمش می‌لرزد، زیرا ما جسارت را از روزنامه‌نگار گرفتیم، اگر روزنامه‌نگار جسارت داشت باشد کسی جرأت نمی‌کند تخلف کند، نورافکن را به پستوها و مخفیگاه‌هایی که تخلف می‌کنند و برای فساد برنامه‌ریزی می‌کنند می‌اندازد و اینقدر قوه قضائیه، نیروی انتظامی و مأمور نیست. زیرا هر مأمور و بازرسی بگذارید باید فرد دیگری را به عنوان بازرس و مأمور برای او قرار دهید و این سلسه‌وار تا بی‌نهایت ادامه دارد.

نماینده مردم تهران در گفتگو با ایسنا به بیان وضعیت فعلی رسانه ها در ایران پرداخته و از بیان اینکه جسارت را از روزنامه نگار گرفته ایم گفت : توقیف حتی آخرین راه هم برای روزنامه نیست !

” توقیف ” باید از فرهنگ و قاموس روزنامه حذف شود

حضرتی گفت با ارسال لایحه جامع نظام رسانه به مجلس بتوان تکیه گاهی برای رسانه های آزاد اندیش ایجاد کرد.

مدیر روزنامه اعتماد گفت حتی آنچه که رئیس جمهور در برخورد با رسانه ها عنوان نموده که توقیف آخرین راه باشد را نمی پذیرد و تاکید کرد:

حتی توقیف را به عنوان آخرین مرحله هم قبول ندارم.برای چه باید اقدام به توقیف، کشتن و اعدام روزنامه کنیم؟

وی ادامه داد: اگر من به عنوان مدیر مسئول روزنامه لیاقتم را از دست دادم من را وسط میدان انقلاب شلاق بزنند.

جریمه ۱۰ میلیونی کنند و ۱۰ روز به زندان اوین ببرند .

و در نهایت دادگاه به ارشاد دستور دهد که صاحب امتیاز، مدیر مسئول را عوض کن و فرد دیگری را جایگزین کن.

اگر من اشتباه کردم چرا باید نگهبان دم در، چاپچی، توزیع کننده رونامه، خبرنگار و مخاطب ما که هر روز با روزنامه زندانی می‌کند چرا باید تنبیه شود؟

مجموع رسانه‌های ما با تیراژ بسیار کم و خجالت‌آوری منتشر می‌شوند

نماینده مردم تهران ادامه داد:ما نه تنها روزنامه‌های باتیراژ ۱۰ میلیونی و یک میلیونی نداریم بلکه مجموع رسانه‌های ما با تیراژ بسیار کم و خجالت‌آوری منتشر می‌شوند.

مدیرمسوول روزنامه اعتماد در ادامه با بیان اینکه روزنامه‌ها در کشور ما عمر بلندمدتی ندارند، تصریح کرد: با این شرایط روزنامه‌نگاران جسارت و شجاعت کافی پیدا نمی‌کنند و نتیجه این می‌شود که افراد احساس می‌کنند وجودشان موقتی است. حتی در روزنامه‌ها کمدی به آنها اختصاص پیدا نمی‌کند بلکه به یک کوله پشتی اکتفا می‌کنند زیرا باید از اینجا به جای دیگری کوچ کنند، با این شرایط به واحدهای پشتیبانی، تعاونی مسکن و تعاونی رفاه نمی‌رسد. البته روزنامه اعتماد در این زمینه استثناست که همه بچه‌های ما از روز اول بیمه هستند و اما خیلی از روزنامه‌ها به بیمه نمی‌رسند، نمی‌توانند در بیمه سرمایه‌گذاری کنند زیرا شرایطشان مرتب متزلزل است. این تزلزل باعث شده هم در اخذ مجوز روزنامه، هم توقیف روزنامه مشکلاتی وجود داشته باشد.

پایان خبر – ک م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی  , فرهنگ و هنر

این قرارداد به درخواست کمیسیون معاملات فی مابین سازمان زیبا سازی شهر تهران که به عنوان کارفرما فعالیت می کند و آقای بهزاد - آقاپورنهر که به عنوان پیمانکار فعالیت می کند به شرح ذیل منعقد شد. موضوع مناقصه عبارت است...
این قرارداد به درخواست کمیسیون معاملات فی مابین سازمان زیبا سازی شهر تهران که به عنوان کارفرما فعالیت می کند و آقای علیرضا - پاغر که به عنوان پیمانکار فعالیت می کند به شرح ذیل منعقد شد. موضوع مناقصه عبارت است...

مطالب مرتبط با برچسب

الیاس حضرتی ، نماینده مردم تهران  با اشاره به سالگرد اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: اجرای برجام هنوز مراحل ابتدایی خود را می‌گذراند و دستاوردهای آن ادامه خواهد داشت و بخشی از آن نیز در سایه نقض...