بامداد هفدهم بهمن‌ماه پس از پایان نمایش فیلم «قاتل اهلی» ، حاشیه های نشست خبری فیلم «قاتل اهلی» در برج میلاد به کارگردانی مسعود کیمیایی با حضور تهیه‌کننده و کارگردان که از مدت‌ها قبل جدل‌ها و حاشیه‌های زیادی بین‌شان به وجود آمده بود، برگزار شد. این نشست در طول مدت زمان برگزاری هم با حرف‌های گاهی […]" /> فرصت پرس - حاشیه های نشست خبری فیلم «قاتل اهلی» در برج میلاد
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی, سینما, فرهنگ و هنر  »   حاشیه های نشست خبری فیلم «قاتل اهلی» در برج میلاد
17 بهمن 1395 , ساعت 11:23

بامداد هفدهم بهمن ماه

حاشیه های نشست خبری فیلم «قاتل اهلی» در برج میلاد

بامداد هفدهم بهمن‌ماه پس از پایان نمایش فیلم «قاتل اهلی» ، حاشیه های نشست خبری فیلم «قاتل اهلی» در برج میلاد به کارگردانی مسعود کیمیایی با حضور تهیه‌کننده و کارگردان که از مدت‌ها قبل جدل‌ها و حاشیه‌های زیادی بین‌شان به وجود آمده بود، برگزار شد.

این نشست در طول مدت زمان برگزاری هم با حرف‌های گاهی تند کیمیایی دنبال شد اما در پایان به بحث و جدل میان مسعود کیمیایی، پولاد کیمیایی، منصور لشکری قوچانی و اشک‌های دختر تهیه کننده «قاتل اهلی» کشیده شد.

در این نشست علاوه بر مسعود کیمیایی و منصور لشکری قوچانی، پولاد کیمیایی، پگاه آهنگرانی، بهزاد عبدی (آهنگساز) و فرشاد معتمدی (مدیر فیلمبرداری) هم حضور داشتند. ضمن اینکه دبیر جشنواره فیلم فجر فریدون جیرانی، سعید سهیلی و سعید راد هم از جمله مدیران و هنرمندان حاضر در این نشست بودند.

مسعود کیمیایی در ابتدای صحبت‌های خود خطاب به اهالی رسانه اظهار کرد: این آمدن و نشستن با شما تبعات دارد که بخشی از آن را در سالن دیدیم. یک اتفاق مهمی که افتاده این است که با دنیای مزدوری در سینما و هنر آشنا می‌شویم و این مزدوری یعنی اینکه جنس خندیدن‌ها، ترسیدن‌ها و حتی قیمت‌ها را از آن می‌فهمیم.

او گفت: فیلم «قاتل اهلی» برای نترس‌هاست. کسی که این فیلم را می‌بیند نترس است مثل سازنده‌اش. این فیلم برای کوچکی فکر ساخته شده است. برای اینکه اندازه‌های دانستگی را بالا  ببرد.

وی ادامه داد: دو سال ساخت این فیلم طول کشید. من برای تو فیلم ساختم و برای تو هم اینجا نشسته‌ام چیز دیگری هم مهم نیست. پس از دو سال فقط این فیلم باقی می‌ماند و دسیسه‌ها و هیچ چیز دیگری باقی نخواهد ماند.

کیمیایی در ادامه در پاسخ به انتقادی درباره نحوه دکوپاژ و کات‌های فیلم «قاتل اهلی» و نیز دیالوگ‌های این فیلم گفت: وقتی فیلمساز نیستید و نمی‌شناسید، درباره آن صحبت نکنید. ضمن اینکه دیالوگ‌های این فیلم به طور کامل نثر روزنامه‌ای است چون موضوع آن برای روزنامه و رسانه است.

وی همچنین اشاره کرد: این فیلم ۱۰۹ دقیقه است که باید کوتاه شود و به ۱۰۴ دقیقه برسد.

او در پاسخ به این سوال که قرار است تدوین دیگری از این فیلم انجام شود، گفت: مگر می‌شود یک کتاب دو مولف باشد. این فیلم آن‌قدری که قرار است، بشود خواهد شد. چون حجم داربست و اسکلت آن در حدود ۱۰۶ دقیقه جا می‌گیرید. الان به قول قدیمی‌ها فقط یک کیسه کشی می‌خواهد.

کارگردان فیلم «قاتل اهلی» در پاسخ  به سوالی درباره اینکه با توجه به یادداشت داریوش مهرجویی، بدهی نسل شما از چه کسی باید طلب شود، اظهار کرد: این حجم بی‌اخلاقی از داخل خود فیلم که یکی از مهم‌ترین عنصرهای فیلم است، می‌آید. پولاد کیمیایی یک هنرپیشه است و هر وقت می‌خواهند به او حرف یا متلکی بگویند او را پسر کیمیایی خطاب می‌کنند، در حالی که او فیلم‌های کمدی و کوتاه هم بازی کرده و برای «قاتل اهلی» به عنوان یک خواننده تمرین کرد تا بدون جایگزینی با یک خواننده واقعی بتواند، بخواند.

وی تاکید کرد: تا کی باید نیش زده شود که داریوش مهرجویی به جوش آید. نمی‌دانم این عصبیت‌ها را چه کار کنم. با این حال جای پرویز پرستویی دراین جا خالیست و درود به داریوش مهرجویی که به زودی نزد او خواهم رفت.

در بخش دیگری از این نشست خبرنگاری به خنده‌های سازمان‌دهی شده در سالن نمایش اشاره کرد که این موضوع با تایید و تشویق عده‌ای زیادی از خبرنگاران و نیز عوامل فیلم روبرو شد و وقتی یک نفر هم به این تشویق‌ها اعتراض کرد، کیمیایی گفت: او را بیرون بیاندازید.

پس از آن سوالی درباره حضور پولاد کیمیایی و به طور کلی حاشیه‌های پیش آمده در فیلم مطرح شد که پولاد کیمیایی از خبرنگار مربوطه خواست این سوال را از تهیه کننده فیلم بپرسد و لشکری قوچانی هم در این‌باره گفت: به نظرم دامن زدن به یک سری از حاشیه‌ها درست نیست چون فیلم «قاتل اهلی» فیلم خیلی خوبی است و بهتر هم خواهد شد. من اینجا مقاوت و ایستادگی می‌کنم و علاقه‌ام به استاد کیمیایی باعث شد وارد چنین پروژه سنگینی شوم. البته به نظرم حدود ۱۵ دقیقه بازی‌های فراتر از فیلمنامه وجود دارد که پس از جشنواره در جلساتی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

او که این بخش از صحبت‌هایش با اعتراض برخی حاضران در نشست هم روبرو شده  بود، ادامه داد: باورم بر این است که سینما یک کار گروهی است و با همین اعتقاد هم به سینما آمده‌ام. برای کار عوامل قوی را کنار هم چیده‌ام. یعنی تمام آن‌چه را که بلد بودم و تمام آن‌چه را که از استاد کیمیایی مطالعه کرده بودم در این پروژه استفاده کردم.

وی افزود: ما ۹ ماه هر روز با استاد کیمیایی جلسه گذاشتیم و باید از حاشیه‌سازی برای فیلمی که بهتر هم می‌شود، دور شویم.

در این بخش کیمیایی خطاب به حاضران گفت: همه حاشیه ما خود اوست.

او همچنین تاکید کرد: نقش آدم‌ها بر اساس یک کار گروهی است و ما باید یاد بگیریم با هم گفت‌وگو کنیم.

در پایان این نشست، محمود گبرلو که به عنوان مجری و اداره کننده جلسه حاضر بود و بارها مجبور به آرام کردن جو سالن شده بود، از فریدون جیرانی به عنوان تاریخ شفاهی سینمای ایران خواست تا برای اتفاقات پیش آمده در جلسه اظهار نظر کند.

جیرانی هم با ابراز تاسف از آن‌چه در نشست پیش آمده و نیز ابراز تاسف از نامه پرویز پرستویی و طوسی، تاکید کرد: نمی‌خواهم نقش تهیه کننده را کم کنم اما کارگردان فیلم مولف اثر بود.

او افزود: درد دل آقای مهرجویی مرا به گریه انداخت. نمی‌خواستم این مشکلات به این‌جا کشیده شود و بیشتر وارد بحث نمی‌شوم اما به احترام مسعود کیمیایی تعظیم می‌کنم.

در پایان صحبت‌های فریدون جیرانی، مجری نشست هنگام اعلام تمام شدن برنامه رو به عکاسان خواست که مسعود کیمیایی و منصور لشکری قوچانی یکدیگر را ببوسند تا کدورت‌ها برطرف شود اما طرفین تمایلی برای این کار نشان ندادند و در آخر هم یکی از منتقدان حاضر در نشست اعتراضی کرد که باعث جدل بیشتر میان مجری برنامه و او شد و این بحث‌ها و حاشیه‌ها بیرون از سالن نشست در چند گروه ادامه یافت که فریدون جیرانی، لشکری قوچانی و مسعود کیمیایی در مرکز هر کدام از این گروه‌ها قرار داشتند.

پایان خبر- ن ش

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سینما  , فرهنگ و هنر

این قرارداد به درخواست کمیسیون معاملات فی مابین سازمان زیبا سازی شهر تهران که به عنوان کارفرما فعالیت می کند و آقای بهزاد - آقاپورنهر که به عنوان پیمانکار فعالیت می کند به شرح ذیل منعقد شد. موضوع مناقصه عبارت است...
این قرارداد به درخواست کمیسیون معاملات فی مابین سازمان زیبا سازی شهر تهران که به عنوان کارفرما فعالیت می کند و آقای علیرضا - پاغر که به عنوان پیمانکار فعالیت می کند به شرح ذیل منعقد شد. موضوع مناقصه عبارت است...

مطالب مرتبط با برچسب

مهدی علیپور گفت: اگر چه از کشور شرکت‌های قدرتمند و معروفی در حوزه نورپردازی فعال هستند و برخی از این شرکت‌ها نیز برای طراحی نورپردازی مجموعه برج میلاد اعلام آمادگی کرده‌اند، اما ما معتقدیم با تکیه بر ایده، دانش و توانایی شرکت‌های...
  در حالی که گفته می‌شد یکی از بانک‌های خصوصی اسپانسر جشنواره فیلم فجر امسال است اما طبق تایید دست‌اندرکاران جشنواره، این رویداد هنری در سی‌وپنجمین سال برگزاری، تمام هزینه‌های خود را بدون مشارکت بخش غیردولتی تامین می‌کند. برخلاف روال سال‌های قبل، سی‌وپنجمین...