وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه احکام برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش را موظف به تهیه نظام حقوق کرده است، گفت: کارگروهی در حال تدوین نظام حقوقی جدید فرهنگیان است تا دغدغه معلمان در این زمینه برطرف شود. به گزارش ایسنا، فخرالدین دانش آشتیانی در جمع فرهنگیان شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه نباید […]" /> فرصت پرس - تدوین نظام حقوقی جدید فرهنگیان / نباید به معلمان مانند سایرکارمندان دولت نگاه شود
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی, اقتصادی  »   تدوین نظام حقوقی جدید فرهنگیان / نباید به معلمان مانند سایرکارمندان دولت نگاه شود
18 اسفند 1395 , ساعت 10:27

فخرالدین دانش آشتیانی در جمع فرهنگیان آران و بیدگل خبر داد

تدوین نظام حقوقی جدید فرهنگیان / نباید به معلمان مانند سایرکارمندان دولت نگاه شود

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه احکام برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش را موظف به تهیه نظام حقوق کرده است، گفت: کارگروهی در حال تدوین نظام حقوقی جدید فرهنگیان است تا دغدغه معلمان در این زمینه برطرف شود.

به گزارش ایسنا، فخرالدین دانش آشتیانی در جمع فرهنگیان شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه نباید به معلمان مانند سایرکارمندان دولت نگاه شود، تصریح کرد: معلم یک فرهیخته، متفکر و متخصص است که نیاز به ضوابط حقوقی مجزا دارد.

وی با تاکید بر این که در سیاست های جدید به دنبال کوچک کردن ساختار ستادی در استان ها وکاهش تصدی گری هستیم، خاطرنشان کرد: مشکل امروز آموزش و پرورش ما مقاطع و تعداد سال های تحصیلی نیست بلکه هر تغییری در این نهاد مهم باید با تامین زیر ساخت های آن صورت گیرد.

دانش آشتیانی با اشاره به اهمیت دوره ابتدایی و لزوم سرمایه گذاری دراین دوره ، خاطرنشان کرد: اگر تلاش کنیم تا دوره ابتدایی را به جایگاه خود برسانیم مساله تعلیم و تربیت را حل کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه تمام شاکله وجودی انسان دردوره ابتدایی شکل می گیرد، تاکیدکرد: اگر به دوره ابتدایی نگاه تخصصی نشود توسعه در کشور ایجاد نخواهد شد.

وی با تاکید بر این که هدایت تحصیلی یک فرآیند است، اظهارکرد: اجرای هدایت تحصیلی باید از دوران ابتدایی در مدارس با آشنا کردن دانش آموزان با رشته ها و مشاغل مختلف آغاز شود.

دانش آشتیانی تصریح کرد: اگر فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان به خوبی صورت گیرد، موجب می شود دانش آموزان در رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش موفق باشند .

وزیرآموزش و پرورش گفت: بایدرشته های فنی حرفه ای متناسب با بوم و فرهنگ هر منطقه طراحی و تدوین شود تا زمینه اشتغال برای دانش آموزان فراهم شود.

کاهش ۴۰درصدی مدارس نا امن با مشارکت خیرین مدرسه ساز

وزیرآموزش و پرورش در جمع فرهنگیان کاشان نیز از کاهش ۴۰درصدی مدارس نا امن با مشارکت خیرین مدرسه سازخبرداد و با قدردانی از مشارکت خیرین مدرسه ساز اظهارکرد: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش با هیچ جا قابل قیاس نیست چون زمینه را برای رونق اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی فراهم می سازد .

وی با اشاره به حضور خیرین در قالب طرح “مدرسه یار” تصریح کرد: این طرح از کارهای بزرگی است که موجب افزایش توانمندی و کیفیت بخشی به آموزش و پرورش شده است .

وزیرآموزش و پرورش خاطرنشان کرد: راه حل توسعه در هر کشور توجه به سرمایه های انسانی است، و راه حل رشد سرمایه های انسانی توجه به آموزش و پرورش است، بنابراین سرمایه گذاری درآموزش و پرورش زمینه را برای رونق اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی فراهم می سازد .

وی تعداد کلاس‌های ناایمن را۶۸ هزار کلاس دانست وافزود: ۷۰ درصد مدارس در ایران ناایمن بوده است که با کمک خیرین و سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس این آمار به ۳۰ درصد کاهش یافته است، که البته برای بازسازی آن ها ۱۲۰ هزار میلیارد ریال بودجه لازم است تا این کلاس ها ایمن شود.

دانش آشتیانی گفت: بودجه آموزش و پرورش در مدت سه سال گذشته سه برابر شده و به ۳۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است در حالی که پیش از این بودجه آموزش و پرورش به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال می رسید.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم سرمایه گذاری های خوبی که در آموزش و پرورش انجام شده، تا رسیدن به وضعیت مطلوب راه زیادی مانده است.

وزیرآموزش و پرورش نقش معلمان در اجرای سند تحول را کلیدی دانست وافزود: نیازمند ورود نیروهای متخصص و نخبه به آموزش وپرورش هستیم که البته این امر با برنامه ریزی دقیق امکان پذیر خواهدبود.

دانش آشتیانی ازمدیر و معلم به عنوان دو عامل تاثیرگذار یادکرد و افزود: کاهش تصدی گری حوزه های ستادی وتفویض اختیار به مدراس ازجمله برنامه هایی است که در دستور کار این وزارتخانه قراردارد.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی ساختار آموزش و پرورش تعداد زیاد دستورالعمل ها و بخش نامه هاست که ۹۰ درصد وقت مدیران و عوامل اجرایی مدارس را می گیرد و باید به حداقل برسد.

وزیرآموزش و پرورش ازتصمیم برای واگذاری اختیارات به شوراهای آموزش و پرورش  برای برنامه ریزی در استان هاخبرداد وتصریح کرد: اصلاح فرآیند ارزیابی معلمان باید در داخل مدرسه و کلاس صورت گیرد .

به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر دانش آشتیانی به مسأله هدایت تحصیلی اشاره کرد وخاطرنشان کرد: وظیفه ما در هدایت تحصیلی دانش آموزان بسیار مهم است، بنابراین در شهرهایی مثل کاشان، نطنز، اردستان و زواره باید به رشته هایی مثل رشته گردشگری اهمیت بیشتری داده و دانش آموزان به این رشته ها هدایت شوند .

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب