رهبران و روسای جمهور برخی از کشورهای جهان در پیام هایی جداگانه پیروزی در انتخابات را به حسن روحانی تبریک گفتند. به نقل از مهر، رهبران و روسای جمهور برخی از کشورهای جهان در پیام هایی جداگانه پیروزی حسن روحانی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفتند. وزیر خارجه […]" /> فرصت پرس - تبریک رهبران کشورهای جهان به روحانی
سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
»   سیاسی  »   تبریک رهبران کشورهای جهان به روحانی
30 اردیبهشت 1396 , ساعت 23:28

تبریک رهبران کشورهای جهان به روحانی

رهبران و روسای جمهور برخی از کشورهای جهان در پیام هایی جداگانه پیروزی در انتخابات را به حسن روحانی تبریک گفتند.

به نقل از مهر، رهبران و روسای جمهور برخی از کشورهای جهان در پیام هایی جداگانه پیروزی حسن روحانی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفتند.

وزیر خارجه نروژ پیروزی حسن روحانی را به وی تبریک گفت.

«بورگه برنده» (Borge Brende) وزیر خارجه نروژ با استقبال از پیروزی روحانی در این باره اعلام کرد که انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری ایران این پیام را می رساند که ایران در انجام اصلاحات جدی است.

لازم به ذکر است، در انتخابات ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی با کسب ۵۷% از آراء توانست باردیگر به عنوان ریاست جمهوری ایران انتخاب شود.

پیام تبریک نخست وزیر وزیر خارجه ژاپن به حسن روحانی

با اعلام انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست از طرف «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن
و همچنین از طرف «فومیو کیشیدا»، وزیر امور خارجه ژاپن پیام های تبریکی به شرح زیر ارسال شد.

متن پیام تبریک وزیر خارجه ژاپن نیز به شرح زیر می باشد:

احتراماً اینجانب انتخاب مجدد جنابعالی را به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران از صمیم قلب تبریک عرض می نمایم .در مسیر تعاملات بین المللی که جنابعالی در پیش گرفته اید، انتظار دارم از این پس نیز جمهوری اسلامی ایران درجهت برقراری صلح و ثبات بیشتر در منطقه خاورمیانه، نقش سازنده ای ایفاء نماید.

اینجانب نیز با همکاری دولت جمهوری اسلامی ایران با ریاست حضرتعالی در راستای توسعه روابط ژاپن و جمهوری اسلامی ایران و برقراری صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه تلاش خواهم نمود.

نواز شریف نخست‌ وزیر پاکستان در پیامی انتخاب دوباره حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفت.

نخست وزیر پاکستان دراین پیام، تمایل خود را برای همکاری با رئیس جمهور ایران با هدف تقویت همکاری های میان دو کشور در زمینه های مختلف ازجمله ایجاد مناسبات اقتصادی قوی و تلاشی همه جانبه در جهت ثبات، صلح و پیشرفت منطقه ابراز داشت.

رئیس جمهور لبنان پیروزی حسن روحانی را تبریک گفت

میشل عون رئیس جمهور لبنان پیام تبریکی به حسن روحانی به مناسبت انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری ایران ارسال کرد.

میشل عون رئیس جمهوری لبنان در این پیام  ضمن آرزوی توفیق برای حسن روحانی در دوره جدید ریاست جمهوری اش تاکید کرد: دنیا به دنبال پیگیری رویکرد مذاکره ای است که در راستای محافظت کردن منطقه در برابر خطراتی که در کمین آن است، دعوت کردید.

«عمار حکیم» پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت

«عمار حکیم» رئیس ائتلاف ملی عراق با ارسال پیامی انتخاب مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفت.

وی در این پیام تاکید کرده است که این مناسبت فرصتی برای گسترش روابط تاریخی میان عراق و ایران برای منفعت رسانی به مردم دو کشور و تحقق امنیت و صلح در منطقه و جهان است.

وزیر خارجه آلمان پیروزی حسن روحانی را تبریک گفت

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان امروز با ارسال پیامی انتخاب مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفت.

وزیر خارجه آلمان در حساب توئیتری دفتر این وزارت خانه در این خصوص اعلام کرد: به روحانی به عنوان ریاست جمهوری ایران تبریک می گویم.

در ادامه پیام «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان خطاب به رئیس جمهور ایران آمده است: انتخاب شما نشان دهنده حمایت قاطع ایرانیان در حوزه اقتصادی و سیاسی است.

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی ‌جمهور افغانستان پیروزی مجدد حسن روحانی را تبریک گفت

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی ‌جمهور افغانستان پیروزی مجدد حسن روحانی را به عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

وی با انتشار پیامی اعلام کرد که انتخاب مجدد جناب عالی را به عنوان رئیس‌جمهور ایران به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

«ناراندا مودی» نخست وزیر هند انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفت

«ناراندا مودی» نخست وزیر هند ضمن تبریک انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، بر تعهد هند برای تقویت روابط ویژه با ایران تاکید کرد.

مودی در پیامی توئیتری به حسن روحانی گفت: دوست من رئیس جمهور روحانی صمیمانه انتخاب مجدد شما را تبریک می گویم.

وی تاکید کرد ایران تحت هدایت پویای حسن روحانی به قله های جدیدی دست خواهد یافت.

«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین امروز در پیامی انتخاب مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت.

در پیام رئیس جمهور چین به روحانی تأکید شده است که ایران بار دیگر به موفقیت اقتصادی- اجتماعی جدیدی دست یافت.

وی با اذعان به اهمیت توسعه روابط دو جانبه، بر تمایل خود برای همکاری با همتای ایرانی خود در این مسیر تأکید کرد.

بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس در پیامی انتخاب مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

وزیر خارجه انگلیس در این باره اعلام کرد که در جریان دور اول ریاست جمهوری روحانی پیشرفت‌ هایی در روابط دو کشور ایجاد شد.

بوریس جانسون همچنین از رئیس جمهور ایران خواست تا به همکاری با جامعه بین المللی ادامه دهد.

در پیام تبریک به روحانی؛سلطان قابوس بر تقویت روابط محکم ایران و عمان تاکید کرد

سلطان قابون بن سعید در پیامی پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

در این پیام سلطان کشور عمان صمیمانه ترین آرزوها و تبریکات خود را به حسن روحانی ابراز داشت و برای وی آرزوی موفقیت در مسیر ترقی ملت ایران و شکوفایی و پیشرفت روز افزون کشورمان کرد.

بشاراسد: انتخابات ایران الگویی از احترام و انضباط برای جهان

بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز پیام تبریکی را برای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به مناسبت پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری ارسال کرد.

بشار اسد ادامه داد: اینجانب به نام مردم سوریه و به نام شخص خود، والاترین تبریک و تهنیت تقدیم جنابعالی می نمایم و مشتاقانه منتظر ادامه تلاش با جنابعالی در راستای تحکیم بخشیدن به روابط فیمابین دو کشور و دو ملتمان می باشم. همانطور که با چالش های مشترک در خلال دهه های گذشته مواجه بودیم. این همکاری مشترک در راستای برقراری امنیت و ثبات در دو کشورمان و کل جهان بوده است. کما اینکه این همکاری ثابت نموده است اقتدار و شکست ناپذیری دو کشورمان در سایه همکاری و هماهنگی در راستای خیر دو کشور، منطقه و جهان می باشد، افزایش یافته است.

پوتین: آمادگی روسیه برای توسعه همکاری ها با ایران

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

ولادیمیر پوتین در پیام خود بر آمادگی روسیه جهت ادامه همکاری فعالانه در توسعه روابط دو کشور ایران و روسیه  در حوزه‌های دوجانبه و موضوعات بین المللی تاکید کرد.

موگرینی: حضور پرشور ایرانیان در انتخابات

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در پیامی که در توئیتر منتشر کرده آورده است: ایرانیان پرشور در حیات سیاسی کشورشان شرکت کردند. به رییس جمهور حسن روحانی برای دریافت رای و پشتوانه مردمی نیرومند تبریک می گویم.

علی اف: تاکید بر همکاری راهبردی بین ایران و آذربایجان

«الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان نیز طی پیامی پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را به وی تبریک گفت.

رئیس جمهور آذربایجان با ارسال نامه ای به حسن روحانی نوشت: جناب آقای روحانی انتخاب مجدد شما به ریاست جمهوری ایران را صمیمانه تبریک می گویم. پیروزی شما در انتخابات نشان دهنده اعتماد مردمی به شما است.

وی در ادامه نوشت: امیدوارم که در راستای پیشرفت و رفاه کشور دوست و برادر ایران سربلند باشید.

امیر کویت: امیدوارم شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر روابط ایران و کویت باشیم

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت نیز در پیامی به حسن روحانی رئیس جمهور ایران انتخاب  مجدد وی به عنوان رئیس جمهور را تبریک گفت.

امیر کویت در این پیام برای وی آرزوی سلامت و عافیت کرد و ابراز امیدواری کرد که روابط  خوب بین دو کشور شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر باشد.

شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح ولیعهد کویت نیز طی پیامی پیروزی دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران تبریک گفت و برای وی آرزوی سلامت و موفقیت کرد.

رئیس پارلمان لبنان: در ایران میزان مشارکت مردم در انتخابات از تمام کشورهای جهان بیشتر است

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز در پیام تبریکی به حسن روحانی انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

رییس کل دادگستری استان البرز از صدور کیفرخواست ۱۰مرد و یک زن در پرونده شهادت بسیجی حافظ امنیت شهید سید روح الله عجمیان" در کرج و اتهام افساد فی الارض برای متهمان این پرونده خبر داد. به نقل از ایرنا از...
در بحبوحه بحران انرژی سران اتحادیه اروپا تلاش می کنند از تاثیر کمبود عرضه انرژی بر اقتصاد متزلزل این کشورها و بروز ناآرامی جلوگیری کنند؛در حالی که که ناهماهنگی بین کشورهای ثروتمند و فقیر اروپا برای برون رفت از این...

مطالب مرتبط با برچسب

سومین سمینار عالی‌رتبه همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا 5 و 6 آذرماه در بروکسل برگزار می‌شود.  این سمینار اولین نشست همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یک‌جانبه این کشور علیه ایران...
به نقل از یورو نیوز، مذاکرات نماینده انگلیس با اتحادیه اروپا در مورد برگزیت در بروکسل آغاز شد. «دیوید دیویس» به نمایندگی از انگلیس و «میشل بارنیه»  به نمایندگی از اتحادیه اروپا در این مذاکرات حضور دارند. دیوید دیویس پیش از سفر...