معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از ساخت ۲۳ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی زاهدان_بیرجند با هدف توسعه ترانزیت و رونق اقتصاد این استان خبر داد. مهدی پارسی اظهار داشت: طول کل این محور ۴۵۰ کیلومتر است که ۲۱۱ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اداره کل راه و […]" /> فرصت پرس - برگزاری باقی مانده بزرگراه مسیر زاهدان – بیرجند در سال جاری
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   امور زیربنایی  »   برگزاری باقی مانده بزرگراه مسیر زاهدان – بیرجند در سال جاری
1 اردیبهشت 1401 , ساعت 23:21

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان :

برگزاری باقی مانده بزرگراه مسیر زاهدان – بیرجند در سال جاری

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در مجموع ۹۳ کیلومتر از مسیر برای تبدیل شدن به باند دوم باقی مانده است که در سالجاری بخشی از آن در قالب قطعه سوم به مناقصه خواهد رفت.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از ساخت ۲۳ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی زاهدان_بیرجند با هدف توسعه ترانزیت و رونق اقتصاد این استان خبر داد.

مهدی پارسی اظهار داشت: طول کل این محور ۴۵۰ کیلومتر است که ۲۱۱ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان واقع شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۹۵ کیلومتر از این محور به بزرگراه ارتقا یافته و  در حال بهره برداری است و در حال حاضر عملیات ساخت ۲۳ کیلومتر باند دوم دیگر نیز توسط این اداره کل  در این محور در حال انجام است. 

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در مجموع ۹۳ کیلومتر از مسیر برای تبدیل شدن به باند دوم  باقی مانده است که  در سالجاری بخشی از آن در قالب قطعه سوم به مناقصه خواهد رفت. 

پارسی با بیان اینکه ارتقای محور زاهدان_ بیرجند به بزرگراه علاوه بر کاهش تصادفات توسعه اقتصادی و گردشگردی سیستان و بلوچستان را به همراه دارد، گفت: تاکنون  ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط این اداره کل برای ساخت بزرگراه در این محور هزینه شده است و جهت اتمام طرح نیز ۱۶ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف، حذف مصوبه تعهد ارزی از فرش دستباف را خواستار شد و با اشاره به وجود ۷۰۰ هزار بافنده در کشور گفت: افزایش نرخ ارز و دلار فرصت مغتنمی برای رونق صادرات فرش به کشورهای هدف...
هزینه موادغذایی صبحانه، ناهار و شام یک خانوار ۳ نفره در ماه بدون احتساب مواردی نظیر ادویه‌جات و سایر ملزومات تهیه غذا مانند هزینه انرژی و. مبلغی معادل ۶ میلیون و شصت و شش هزار تومان خواهد...

مطالب مرتبط با برچسب