رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در نشست نمایندگان استانی مرکز پزشکی حج و زیارت به تشریح برنامه آموزشی و توجیه معاینات زائران حج امسال پرداخت. به نقل از ایسنا، دکتر سید علی مرعشی امروز یکشنبه در نشست نمایندگان استانی مرکز پزشکی حج و زیارت، با اشاره به آموزش و توجیه معاینات […]" /> فرصت پرس - برنامه آموزشی زائرین به شکل جدیدی طراحی شود/طول حج امسال بین ۳۸ تا ۴۰ روز است
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی  »   برنامه آموزشی زائرین به شکل جدیدی طراحی شود/طول حج امسال بین ۳۸ تا ۴۰ روز است
24 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:07

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت:

برنامه آموزشی زائرین به شکل جدیدی طراحی شود/طول حج امسال بین ۳۸ تا ۴۰ روز است

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در نشست نمایندگان استانی مرکز پزشکی حج و زیارت به تشریح برنامه آموزشی و توجیه معاینات زائران حج امسال پرداخت.

به نقل از ایسنا، دکتر سید علی مرعشی امروز یکشنبه در نشست نمایندگان استانی مرکز پزشکی حج و زیارت، با اشاره به آموزش و توجیه معاینات حج امسال بیان کرد: با توجه به اینکه سال گذشته حج انجام نشده و با توجه به فاصله ایجاد شده از آخرین حج تا الان، نیاز داریم تا هماهنگی ها در بخش معاینات بیشتر شود.

وی همچنین افزود: با توجه به حوادث سال گذشته، در آموزش های مدیران کاروان و مدیران ستادی باید با هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج تغییراتی ایجاد شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به نبودن آموزش کمک های اولیه و مدیریت بحران در برنامه حج سال‌های گذشته، گفت: این آموزش ها امسال در دستور کار مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر قرار گرفت که در این زمینه از کارشناسان و برنامه ریزان در سطح کشور استفاده شد تا برنامه آموزشی زائرین به شکل جدیدی طراحی شود.

مرعشی با تاکید بر اینکه تا کنون زمان زیادی را برای انجام اقدامات و برنامه ریزی لازم از دست دادیم، اظهار داشت: سال‌های گذشته در این زمان ثبت نام کاروان ها تمام شده بود، اما الان هنوز ثبت نامی صورت نگرفته و از امروز ثبت نام کاروان ها آغاز و تا تکمیل ظرفیت زمان زیادی را خواهد برد؛ بنابراین زمان برای برنامه ریزی بسیار محدود است.

وی با اشاره به افزایش تعداد زائران امسال نسبت به سال‌های گذشته، اظهار داشت: امسال به جای ۶۴ هزار زائر، ۸۶ هزار نفر عازم حج خواهند شد که با توجه به عدم داشتن اطلاعات کافی نسبت به شرایط امسال عربستان و نیز پیش بینی اتفاقات احتمالی، معاینات از دقت و وسواس خاصی برخوردار است و آزمایشات و مشاوره‌های تکمیلی باید در زمان کوتاه‌تری انجام شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به حوادث حج سال گذشته، گفت: با توجه به حادثه منا، انتقال آموزش و مفاهیم به پزشکان معاینه کننده در استان‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به همین دلیل نمی‌خواهیم افرادی که مشکل جدی دارند در حج امسال حضور داشته باشند.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،  وی با تاکید بر افزایش طول حج امسال نسبت به سال‌های گذشته، بیان کرد: طول حج امسال بین ۳۸ تا ۴۰ روز است که مشکلات گروه پزشکی با توجه به افزایش طول مدت اقامت زائر بیشتر می‌شود که اگر بیماری زمینه‌ای داشته باشد این مشکلات مضاعف هم خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به گزارش ایسنا ، رئیس سابق دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص وضعیت این روزهای جامعه دانشگاهی گفت: جامعه به جای اینکه با مشورت دانشگاهیان مدیریت شود، توسط افراد، سازمان‌ها و نهادهایی اداره می‌شود که شناختی نسبت به دانشگاه ندارند. آنها...
به نقل از ایلنا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: می‌گویند با دهه هشتادی‌ها نمی‌شود مفاهمه کرد، این مربوط به همه نیست، در مورد خیلی‌هایی که در این اغتشاشات دستگیر شدند با بازجوی اصلی آنها صحبت کردم، آن فرد گفت...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج ، درنشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که روز دوشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر تشکیل شد، سردار مهری، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور...
نرگس کلباسی با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود از بعثه مقام معظم رهبری قدردانی کرده و اهدای سفر حج را هدیه‌ای گرانقدر دانست که آرزوی او را برآورده کرد. پیش‌تر سرکنسول ایران در حیدرآباد هند نیز در پیامی از بعثه...