چهارشنبه, ۲ اسفند ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2024-02-21
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 13434 |
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۱۹ | ارسال توسط :
44 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

علی شکوهی رستمی، در جریان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بهشهر، دارای بیشترین تعداد آرا بوده است. این استاد جوان دانشگاه های مازندران، حضور شهروندان بهشهری در این دوره از انتخابات شوراهای شهر با نشانه بلوغ فکری آحاد مردم در تصمیم گیری نسبت به سرنوشت شهر خودشان برشمرد و از تأثیرگذاری رسانه های مجازی […]

علی شکوهی رستمی، در جریان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بهشهر، دارای بیشترین تعداد آرا بوده است. این استاد جوان دانشگاه های مازندران، حضور شهروندان بهشهری در این دوره از انتخابات شوراهای شهر با نشانه بلوغ فکری آحاد مردم در تصمیم گیری نسبت به سرنوشت شهر خودشان برشمرد و از تأثیرگذاری رسانه های مجازی بر نتیجه این دوره از انتخابات، با ما سخن گفت و یادآور شد: این ابزار قدرتمند ، چنان مؤثر است که هر کاندیدایی که از امکانات و مانور رسانه ای بیشتری برخوردار باشد، از شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات نسبت به رقبایش برخوردار خواهد بود.

نفر اول انتخابات شورای شهر بهشهر به ما گفت: این امر، نشان می دهد که توسعه و رشد ارتباطات و بسط رسانه های گوناگون در جامعه تا چه اندازه می توانند ساختار سیاسی جامعه را تحت تأثیر خود قرار دهند و آن را دچار قبض و بسط کنند. این فرصت رسانه ای، علاوه بر اینکه می تواند میزان مشارکت شهروندان را در هر دوره از انتخابات افزون کند، از سوی دیگر می تواند برگزاری انتخاباتی مردمی، عادلانه و آگاهانه را نیز به نفع شهروندان هر شهری، رقم بزند.

در پی گفت و گوی فرصت پرس با دکتر علی شکوهی رستمی را می خوانید:

با تشکر از حضورتان برای انجام این مصاحبه ، لطف کنید برای مخاطبان ما در فضای مجازی، خودتان را معرفی بفرمایید.

بنده، فرزند احسان شکوهی رستمی به عنوان مدرس دانشگاه و آموزش و پرورش در شهرستان بهشهر از سال ۱۳۸۸ مشغول ارائه خدمت هستم و تاکنون در بیشتر دانشگاه های شرق استان مازندران و گلستان (گرگان – بندرگز و کردکوی) تدریس کرده ام. همچنین، نایب رئیس و دبیر کانون مهندسین شهرستان بهشهر هستم و به عنوان مدیر کلینیک صنعت و معدن سازمان پژوهش های بسیج استان مازندران، خدمت می کنم.

از رمز پیروزی خود در این دوره از انتخابات و داشتن فاصله چندهزاری آراء با دیگر نامزدهای شورای شهر برایمان بگویید.

پیروزی اصلی که از آن مردم است. اما بنده، به عنوان یک مهندس، معلم و مدرس که زاده و پرورده بهشهر عزیز است، صادقانه تلاش کرده ام آن چیزی را که همیشه در ارتباط با مردم این شهر دوست داشتنی، در ذهن داشتم از تریبونی که در اختیار هر کاندیدایی قرار می گرفت به عرض شهروندان محترم و بزرگوار برسانم؛ الحمدالله، لطف خدا مانند همیشه، در حق این بنده که چشم امید به یکتای بی همتا داشته ام، کارساز شد و محبت بی دریغ مردم، شامل حالم شد و مرا به عنوان منتخب خودشان قرار دادند و امیدوارم در پناه حق خداوند رحیم و رحمان، شایسته و لایق این اعتماد باشم و بتوانم برای همشریانم، مصدر و منشاء اثری باشم.

از همان اول، که آغاز انتخابات بود، بنای کار را براساس توانمندی های شهر و ویژگی های شهر قرار دادیم و تلاش من و همکارانم در ستاد انتخابات، بدین گونه بود؛ در سخنرانی ها هیچ گاه از یک شخص سخن نگوئیم و نام علی شکوهی به تنهایی گفته نشد، همه جا از انتخاب خوب (متخصص در حوزه شهری) سخن گفتیم تا مردم، انتخاب خوبی داشته باشند.

شهرستان بهشهر به رغم خدماتی که قبل و بعد از انقلاب (به ویژه با اهدای شهدای فراوان در جریان دفاع مقدم) داشته، همچنان شهر محرومی در میان شهرهای استان مازندران است؛ چه برنامه ای برای ارتقای جایگاه این شهر دارید؟

به نظر اینجانب تنها راه و بهترین مسیر از برون رفت شهرمان از عقب افتادگی ها به رغم تمام زحمات مسئولین قبلی، هم راستا کردن تمام پتانسیل های موجود بهشهر است. در گذشته، چون که همه امکانات بالقوه و انرژی های شهر در یک راستا و در یک جهت نبود، ارتقای مطلوب شهر میسر نشد. این پتانسیل ها، گاهی با هم و در تقابل هم قرار می گیرند؛ که این را بایستی بتوانیم با کمک مسؤلان و مردم شهرمان، تغییر بدهیم.

قانون اساسی جمهوری اسلامی، از طریق شوراهای شهر، ظرفیت و امکانی را در اختیار آحاد مردم شهرها قرار داده است، شما از این ظرفیت ، چگونه می خواهید استفاده کنید و چه برنامه هایی دارید؟

یک شورای شهر خوب و کارآمد، فقط برای کارهای اجرایی شهرداری نیست. یک شورای شهر خوب در تمامی موارد شهری باید تأثیرگذار باشد و این حق را قانون برای ما قائل شده و با توجه به اجازه ای که قانون کشوری به شوراها داده، حق مطالبه گری مردم را از طریق شوراها، توسط اعضای شورای شهر است. اگر این پتانسیل مجدد به صورت کامل احیا و احقاق شود، شهری با پتانسیل فراوان و بالایی داریم؛ چهره های توانمند، شناخته شده و بزرگی در سطح کشور حضور دارند که بهشهری اند و اکنون، در جایگاه های مختلف و مهمی از ایران ما، در حال فعالیت هستند.

منکر زحمات و تلاش اعضای سابق شوراهای شهر نیستیم و می خواهیم در کنار دیگر اعضای شورا به فعالیت بپردازیم تا بهشهر، بهترین شهر شود.

اگر من به همراه ۶ نفر دیگر اعضای شورای شهر بتوانیم از پتانسیل همه افراد نخبه مقیم و غیرمقیم شهرمان استفاده کنیم، حتماً دریچه ای برای برون رفت از این عقب افتادگی می یابیم، در غیر این صورت، حصول نتیجه مطلوب امکان پذیر نخواهد بود.

شما به شخصه، علاقه مند به حضور در کدامیک از کمیسیون های شورای پنجم بهشهر هستید؟

بایستی بررسی شود که در کدامیک از کمیسیون ها می توانم مفید باشم، هر جایی که بتوانم مفید باشم، تمام تلاشم را به کار خواهم گرفت. بهتر است که در گام اول به حمایت از NGO ها (سازمان های مردم نهاد) پرداخته شود . به عنوان نمونه در بحث گردشگری، افراد فعال در این حوزه را داریم. تشکیل کارگروه های تخصصی چندین نفره ، افراد فعال و صاحب نظر در حوزه گردشگری باشند، قطع به یقین علاقه مند هستند، در صورت موافقت همه اعضای شورا ما از آنها دعوت رسمی خواهیم کرد و از نظرات آنها استفاده نماییم.

برای بانوان بهشهر چه برنامه هایی در حوزه های فرهنگی ، هنری ، پزشکی و ورزشی در نظر گرفته اید؟

برنامه های آتی و اجرایی شورای شهر پنجم، با مشورت ۶ نفر دیگر از اعضاء چیده خواهد شد و تفاهم با این دوستان، برای پیشبرد امور شورای شهر، ضروری است. حال، با توجه به این موضوع که نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می دهند و از سویی، با دانستن این نکته مهم که پتانسیل بانوان بسیار بیشتر از آن چیزی هست که به نظر می آید، امیدوارم بتوانیم در حوزه هایی که ذکر کردید، خدمات شایسته ای را ارائه کنیم.

در حال حاضر، پارک بانوان در شهر وجود دارد اما، قابل دسترس عموم نیست و ساخت پارک در دسترس تر برای بانوان را بایستی در برنامه قرار داد. تلاش بنده این است که در حوزه های زیرساختی بانوان (آرامش و امنیت در حوزه شهری،آموزش مهارت های روانشناسی و دیگر آموزش های مفید…) کارگاهایی بایستی در نظر گرفته شود و برای آموزش فرزندپروری به شیون مدرن و دغدغه های آموزشی و پرورشی برای بانوان که اکنون مادر هستند و یا در آینده مارد می شوند، خدمات بایسته ارائه شود.

چون شهر ما در گام اول براساس زیرساخت فکری و نسل آینده ساخته خواهد شد و ما هر برنامه ای که داریم ابتدا بایستی به سراغ فرزاندمان برویم. برای این کار، مهمترین فرد مادران و خانم های شهرمان هستند. در کنار تمام این موارد بانوان بازوی فعال در تمام زمینه های اجتماعی و حتی اقتصادی هستند.

انتقال ساختمان فعلی شهرداری از داخل پارک ملت، می تواند تعداد حضور گردشگران به این پارک کم نظیر را چندبرابر کند، نظر شما چیست؟

سخن بجا، حق و درستی را مطرح کرده اید که کاملاً با پیشنهاد شما موافقم. مسلم است که در صورت انجام این انتقال، جریان گردشگری بهشهر تحول اساسی پیدا خواهد کرد اما، بگذارید برایتان خاطره ای بگویم تا بدانید که این دغدغه از سالها پیش با من همراه بوده است؛ بنده، به عنوان یک شهروند بهشهر در سال ۱۳۸۸ به سازمان میراث فرهنگی کشور در استان تهران، مراجعه کردم و همین موضوع را مطرح کردم اما به نتیجه ای نرسید، اگرچه ، این پیگیری ها در سال های بعد هم ادامه داشت. اما اکنون، از آنجایی که این موضوع، مطالبه همه مردم بهشهر است . با استفاده از ابزارهای قانونی شورا و کمک شهروندان، تلاش می کنیم تا این کار انجام شود، به نظرم، هزینه های زیادی هم ندارد و با توجه به نظر مساعد همه عزیزان چه در شهرداری و چه در شورا تلاش برای انجام این امر با همکاری دیگر دوستان صورت خواهد گرفت.

و سخن پایانی ؟

برای کارکنان فرصت پرس آرزوی موفقیت و همراهی در اطلاع رسانی مناسب دارم و همچنین، از تمامی حامیان انتخاباتی و خانواده های محترم آنان و همه رقبا و دوستان تشکر می کنم و برای سربلندی نام شهرمان نهایت تلاشم را می کنم .

منبع خبر ( ) است و فرصت پرس در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 13434 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09800000000  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه فرصت پرس مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فرصت پرس در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید