دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در سفر به زاهدان با دکتر علیرضا بندانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار که در راستای توسعه و تحکیم همکاری‌ها و فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی در قالب امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه‌های”تهران” و “سیستان و بلوچستان” صورت پذیرفت، رئیس […]" /> فرصت پرس - امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه‌های”تهران” و “سیستان و بلوچستان”
سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی, اقتصادی  »   امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه‌های”تهران” و “سیستان و بلوچستان”
23 بهمن 1395 , ساعت 12:04

امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه‌های”تهران” و “سیستان و بلوچستان”

دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در سفر به زاهدان با دکتر علیرضا بندانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که در راستای توسعه و تحکیم همکاری‌ها و فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی در قالب امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه‌های”تهران” و “سیستان و بلوچستان” صورت پذیرفت، رئیس دانشگاه تهران و هیئت همراه از بسیاری از دانشکده‌ها و امکانات آموزشی این دانشگاه مانند آزمایشگاه مرکزی، نیروگاه خورشیدی، گلخانه‌ها، تالار امام رضا (ع) کتابخانه مرکزی، مرکز داده ها یا دیتا سنتر و مرکز آپا، تالار فردوسی و مرکز رشد بازدید نمودند.

دکتر بندانی با اظهار خرسندی از حضور رییس دانشگاه تهران و هیئت همراه ایشان،گفت: امید است تا امضا ء این تفاهم نامه گامی نو در روند توسعه علمی و پژوهشی میان دو دانشگاه را موجب گردد.

از جمله توافقات به انجام رسیده در این دیدار می توان به ادامه همکاری میان دو دانشگاه در زمینه ادامه تحصیل مربیان دانشگاه سیستان و بلوچستان در دانشگاه تهران اشاره کرد که مورد استقبال دکتر نیلی و هیات رییسه دانشگاه تهران قرار گرفت.

همچنین ایجاد دوره های مشترک که مدرک صادره توسط دو دانشگاه امضاء و مورد تایید قرار گیرد از دیگر توافقات این دیدار بود.

در ادامه و با پیشنهاد طرفین مقرر گردید طرفین در زمینه تاسیس رشته های جدید همکاری های جدی انجام دهند و در حوزه تحصیلات تکمیلی، دانشگاه تهران همکاری های لازم را با دانشگاه سیستان و بلوچستان داشته باشد.

در پایان این دیدار تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان دو دانشگاه به امضاء رسید که بخشی از مهم‌ترین مفاد آن در ذیل مطرح می شود: همکاری‌ها در راستای توسعه ظرفیت‌های علمی و پژوهشی فی‌مابین با بهره جویی از امکانات متقابل، تدوین طرح مشترک با استفاده از امکانات طرفین برای جذب طرح های تحقیقاتی از سازمان های اجرایی، بهره مند شدن طرفین از امکانات تجربی، پژوهشی، کارگاهی، کتابخانه‌ها، ارتباطات بین المللی، استفاده از فضاهای فیزیکی و فضاهای تحقیقاتی دو طرف، طراحی و برگزاری همایشها، میزگردها و نشستهای مشترک علمی و پژوهشی، فرهنگی و هنری، برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی علمی و تخصصی ویژه اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان، انجام پژوهش های بنیادی، کاربردی، توسعه ای و راهبردی در قالب طرح های پژوهشی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی بر اساس عناوین پروژه های تعریف‌شدۀ مشترک فی‌مابین در قالب انعقاد قراردادهای جداگانه، انتشار مقالات حاصل از نتایج طرح‌های تحقیقاتی و نیز آثار تألیفی، ترجمه و گزارشات تخصصی در نشریات مکتوب و دیجیتال دانشگاه تهران و دانشگاه سیستان و بلوچستان، همکاری در جهت تأسیس پژوهشکده های تقاضامحور با دستگاه‌های اجرائی و شرکت‌ها، فراهم نمودن زمینه‌های لازم برای استفاده از فرصت‌های کوتاه‌مدت مطالعاتی برای اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان مقطع دکتری.

این تفاهم نامه در پنج ماده و دو نسخه با تنظیم و از تاریخ امضاء دارای سه سال اعتبار خواهد بود که تمدید و ادامۀ فعالیت، بازنگری، اصلاح و یا تغییرات اساسی در مفاد این تفاهم نامه با توافق نمایندگان طرفین انجام خواهد شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، با تلاش متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین این پالایشگاه با موفقیت و کیفیت مطلوب و مناسب و بدون وقوع هیچ‌گونه حادثه‌‌ای انجام...
به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰میلیارد دلاری دریافت کرده‌‌ایم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه...

مطالب مرتبط با برچسب

سرپرست دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای به حمایت مجلس برای رفع مشکل قرارداد نیروی انسانی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: بر این اساس 3500 نیروی قراردادی دانشگاه و همچنین 700 نیروی حق‌التدریس که قبل از سال 90 در این دانشگاه مشغول...