رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد: از ۱۲ بهمن‌ماه تاکنون امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در ۴ استان کشورمان ادامه دارد . مرتضی سلیمی ، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در این باره افزود: از دوازدهم تا ساعت ۷:۳۰ امروز ۱۷ بهمن‌ماه، ۲۹ استان (به جز دو استان سیستان و بلوچستان و […]" /> فرصت پرس - امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در 4 استان کشورمان ادامه دارد
پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی  »   امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در 4 استان کشورمان ادامه دارد
17 بهمن 1395 , ساعت 11:34

ادامه عملیات جست‌وجوی 2 مفقودی در تهران

امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در ۴ استان کشورمان ادامه دارد

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد: از ۱۲ بهمن‌ماه تاکنون امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در ۴ استان کشورمان ادامه دارد .

مرتضی سلیمی ، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در این باره افزود: از دوازدهم تا ساعت ۷:۳۰ امروز ۱۷ بهمن‌ماه، ۲۹ استان (به جز دو استان سیستان و بلوچستان و همدان) تحت تاثیر برف و کولاک قرار داشتند. براین اساس ۲۴۸ شهر، روستا و محور برف‌گیر امدادرسانی شده‌اند.

وی افزود: همچنین به ۳۸ هزار و ۸۰۰ نفر امدادرسانی‌های لازم صورت گرفته است. ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن نیز اسکان اضطراری یافته‌اند. در این مدت ۴۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. به ۳۸ تن نیز خدمات سرپایی ارائه شد.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه ۳ نفر در سقوط بهمن در مهاباد و آبعلی نجات یافتند، افزود: متاسفانه سه نفر نیز در سقوط بهمن در مبارک‌آباد – آبعلی جان باختند.

سلیمی با اشاره به رهاسازی ۳۷۸۹ خودرو از برف ادامه داد: مجموع این امدادرسانی‌ها از سوی ۵۰۰ تیم عملیاتی شامل ۱۸۱۶ امدادگر و نجاتگر ارائه شده است.

وی افزود: تاکنون ۸۸۰۰ تخته پتو، ۷۱۰ کیلوگرم نایلون، ۶۶۸۰ بسته غذایی، ۳۷۵ کیلوگرم خرما، ۱۴۰۰ قوطی کنسروجات، ۵۷۹۰ قرص نان، ۳۱۹۰ بطری آب‌معدنی، ۲۱۰۰ بسته بیسکوئیت و ۶۴۰ کیلوگرم برنج میان متاثران از برف و کولاک توزیع شده است.

رییس سازمان امداد و نجات تاکید کرد: امدادرسانی‌ها در ۴ استان گیلان، خوزستان، خراسان جنوبی و هرمزگان ادامه دارد. همچنین عملیات جست‌وجوی مفقودین در تهران نیز همچنان ادامه دارد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به گزارش ایسنا ، رئیس سابق دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص وضعیت این روزهای جامعه دانشگاهی گفت: جامعه به جای اینکه با مشورت دانشگاهیان مدیریت شود، توسط افراد، سازمان‌ها و نهادهایی اداره می‌شود که شناختی نسبت به دانشگاه ندارند. آنها...
به نقل از ایلنا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: می‌گویند با دهه هشتادی‌ها نمی‌شود مفاهمه کرد، این مربوط به همه نیست، در مورد خیلی‌هایی که در این اغتشاشات دستگیر شدند با بازجوی اصلی آنها صحبت کردم، آن فرد گفت...

مطالب مرتبط با برچسب

دکتر کتابدار، مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران  از سقوط بهمن در منطقه لواسانات در روز گذشته خبر داد و گفت: در منطقه لواسانات در ارتفاعات افجه و دشت هویج شاهد سقوط بهمن بودیم. وی افزود: در این منطقه چهار کوهنورد از استان قزوین...