در آیین اختتامیه پنجاه و پنجمین جشنواره سینمای جوان در مشهد ، بینالود که شامگاه چهارم بهمن ماه در سالن شهید اصغر زاده برگزار شد، ضمن بیان این مطلب ادامه داد: کیارستمی از نبوغ بالایی برخوردار بود و دنیا از آثار وی متحیر شده است و مردم ایران باید به این موضوع توجه کنند. وی […]" /> فرصت پرس - آیین اختتامیه پنجاه و پنجمین جشنواره سینمای جوان در مشهد
پنجشنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
»   فرهنگ و هنر  »   آیین اختتامیه پنجاه و پنجمین جشنواره سینمای جوان در مشهد
5 بهمن 1395 , ساعت 10:12

شامگاه چهارم بهمن ماه برگزار شد

آیین اختتامیه پنجاه و پنجمین جشنواره سینمای جوان در مشهد

در آیین اختتامیه پنجاه و پنجمین جشنواره سینمای جوان در مشهد ، بینالود که شامگاه چهارم بهمن ماه در سالن شهید اصغر زاده برگزار شد، ضمن بیان این مطلب ادامه داد: کیارستمی از نبوغ بالایی برخوردار بود و دنیا از آثار وی متحیر شده است و مردم ایران باید به این موضوع توجه کنند.

وی ادامه داد: فیلم «طعم گیلاس» عباس کیارستمی دنیا را تکان داد و مردان بزرگ سینمای جهان به احترام او کلاه از سر برداشتند و این در حالی است که او در فیلمهایش به غیر از سه پایه از هیچ چیزی استفاده نکرد.

این پیشکسوت سینما با بیان این که هنرمندان زمانی که می‌میرند تازه متولد می‌شوند، خاطرنشان کرد: خسرو شکیبایی و علی حاتمی تا زمانی که زنده بودند و فعالیت داشتند تا این حد عکس‌هایشان در پوسترهای تبلیغاتی قرار نمی‌گرفت.

ارجمند ابراز کرد: مشهد و اهواز در عرصه سینمای جوان دارای سابقه زیادی هستند و خلاقیت‌های بسیاری داشته‌اند زیرا هنر، خلاقیت و آفرینش است و نمی‌تواند با تقلید کنار بیاید و در آن باید استعدادهای نهان شکوفا شود، خوشبختانه امروز تولید خلاقیت در سینما ایران صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به این مطلب که جوانانی که امروز جوایزی را دریافت می‌کنند به افرادی از جنس من به آینده امید می‌دهند، عنوان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند زمینه رشد جوانان را بیشتر از گذشته فراهم سازد.

این پیشکسوت سینما و تئاتر تاکید کرد: هرجا حرفی از سینما زده می‌شود از افرادی مانند علی حاتمی که بلور در آثار او برق میزند، ناصر تقوایی که با او از فیلم و سینما لذت بردیم و عباس کیا رستمی باید یاد و تقدیر شود.

 ارجمند با بیان اینکه مشهد برای من یادآور خاطراتی بزرگ است، تصریح کرد: در زمان اهدای جوایز به یاد آوردم که پنجاه سال پیش چگونه جایزه دریافت می‌کردیم.

با پیروزی انقلاب اسلامی هنر دیده شد و از حصر درآمد

  وی اضافه کرد: امروز باید اشک شوق ریخت، بعد از انقلاب اسلامی اتفاق بزرگی در این جامعه رخ داد و استعدادهایی که دیده نمی‌شد، دیده شد و هنر از حصر عده‌ای خاص بیرون آمد.

این پیشکسوت سینما و تئاتر گفت:در شرایط فعلی خلاقیت حرف اول را می‌زند، در گذشته ما اجازه نداشتیم به سه پایه‌ها نزدیک شویم اما در شرایط فعلی جوانان می‌توانند با سینما ارتباط برقرار کنند.

ارجمند گفت: در شرایط کنونی ما بدون واسطه با زندگی ارتباط برقرار کرده‌ایم و طعم این زیبایی را همه می‌چشند.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

این قرارداد به درخواست کمیسیون معاملات فی مابین سازمان زیبا سازی شهر تهران که به عنوان کارفرما فعالیت می کند و آقای بهزاد - آقاپورنهر که به عنوان پیمانکار فعالیت می کند به شرح ذیل منعقد شد. موضوع مناقصه عبارت است...
این قرارداد به درخواست کمیسیون معاملات فی مابین سازمان زیبا سازی شهر تهران که به عنوان کارفرما فعالیت می کند و آقای علیرضا - پاغر که به عنوان پیمانکار فعالیت می کند به شرح ذیل منعقد شد. موضوع مناقصه عبارت است...

مطالب مرتبط با برچسب

ثابت نژاد ، معاون پژوهشی، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ایر مراسم اختتامیه هفدهمین مسابقات ملی مهارت اظهار کرد: در این دوره از مسابقات ۴۶ هزار و ۲۴۴ نفر ثبت نام کردند که در مقایسه...