فیس‌بوک آزمایش استفاده از تبلیغات در اپلیکیشن پیام‌رسان خود منسجر را آغاز کرده است. به نقل از تک‌کرانچ، فیس‌بوک می‌گوید راه اندازی تبلیغات را به عنوان یک «آزمون بسیار کوچک» در استرالیا و تایلند آغاز کرده است. این کار اجازه تبلیغ کسب و کار برروی صفحه اصلی مسنجر را می‌دهد که حاوی متن و لینک […]" /> فرصت پرس - آغاز آزمایشی تبلیغ کسب و کار در مسنجر فیس بوک
سه شنبه, ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
»   اجتماعی, امور زیربنایی, بازار دیجیتال  »   آغاز آزمایشی تبلیغ کسب و کار در مسنجر فیس بوک
9 بهمن 1395 , ساعت 9:55

در استرالیا و تایلند

آغاز آزمایشی تبلیغ کسب و کار در مسنجر فیس بوک

فیس‌بوک آزمایش استفاده از تبلیغات در اپلیکیشن پیام‌رسان خود منسجر را آغاز کرده است.

به نقل از تک‌کرانچ، فیس‌بوک می‌گوید راه اندازی تبلیغات را به عنوان یک «آزمون بسیار کوچک» در استرالیا و تایلند آغاز کرده است. این کار اجازه تبلیغ کسب و کار برروی صفحه اصلی مسنجر را می‌دهد که حاوی متن و لینک است و زیر گفت‌وگوهای کاربران ظاهر می‌شود.

لینک موجود می‌تواند کاربران را به اقدامات مختلف، مانند کلیک کردن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار و یا ثبت‌نام برای یک سرویس هدایت کند. این اقدام مشابه فعالیت صفحه‌های فیس‌بوک برای تجارت است که می‌توانند کاربران را به یک عمل خاص، مانند خرید سایت و یا شروع یک چت منتقل کنند.

در حال حاضر تبلیغات حجم زیادی از فضای صفحه نمایش در صفحه اصلی را اشغال می‌کنند و این باعث می‌شود از کاربرپسند بودن مسنجر کاسته شود، زیرا کاربران ناچارند از این تبلیغات بزرگ که به سختی قابل چشم‌پوشی هستند رد شوند تا از ویژگی‌های مسنجر استفاده کنند. البته فیس‌بوک وعده داده است که تبلیغات حداقل در گفت‌وگوها ظاهر نشود، مگر اینکه کاربر بخواهد روی آگهی کلیک یا گفت‌وگویی را با یک برند آغاز کند.

مدیر محصولات فیس‌بوک در یک بیانیه اعلام کرده است: «کسب‌وکارها بسیار هیجان‌زده هستند که می‌توانند از پتانسیل پلت‌فرم مسنجر برای دسترسی به مشتریان خود استفاده کرده و به ‌آنها در خرید و فروش کمک کنند و رضایت مشتریان را افزایش دهند». البته به نظر می‌رسد اگرچه کسب‌وکارها از این اقدام رضایت دارند و هیجان‌زده‌ هستند، اما رضایت کاربران کاهش خواهد یافت.

در حال حاضر آغاز آزمایشی تبلیغ کسب و کار در مسنجر فیس بوک فعال شده و این در حالی است که راه‌های دیگری نیز برای دسترسی کسب‌وکارها به مشتریان از طریق مسنجر تامین‌ می‌کند، از جمله تبلیغاتی که در نیوزفید فیس‌بوک وجود دارد.

مسنجر امروز بیش از یک میلیارد کاربر ماهانه دارد که می‌تواند با روش‌های این‌چنینی از طریق تبلیغات با آنها ارتباط برقرار کند. این شرکت همچنین اشاره می‌کند که مردم ماهانه بیش از یک میلیارد پیام به برندها ارسال می‌کنند که بدان معناست افراد مایل به مشاهده تبلیغات در مسنجر هستند.

مدتی طولانی است که شایعه شده فیس‌بوک می‌خواهد به کسب درآمد بیشتری از طریق تبلیغات مسنجر اقدام کند. البته، این اقدام هنوز در مرحله آزمایش قرار دارد و اگر تعامل بین تبلیغات و کاربران مسنجر کم باشد، فیس‌بوک ممکن است در به کارگیری و اجرای این تبلیغات تجدید نظر کند.

این شرکت همچنین اظهار کرده است که کاربران می‌توانند تبلیغات خاص را با استفاده از منوی موجود در مسنجر پنهان کرده و یا گزارش دهند.

فیس‌بوک اعلام نکرده است که آیا قصد دارد به استفاده از تبلیغات در مسنجر و گسترش آن در سطح جهان ادامه بدهد یا خیر. این شرکت تنها اظهار کرده که امیدوار است از این آزمون درس‌های زیادی بیاموزد.

البته باید توجه داشت که هیچ چیزی رایگان نیست و شبکه‌های اجتماعی نیاز ناچارند راه‌هایی را برای کسب درآمد و سودآوری از طریق یک میلیارد کاربری که از اپلیکیشن استفاده می‌کنند بیابند، البته باید امیدوار بود این کار به قیمت تجربه خدماتشان نباشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , امور زیربنایی  , بازار دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم، پیش از دریافت رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی وعده‌هایی در حوزه آی‌سی‌تی ارائه کرد که بیشترین آن‌ها در سالی که گذشت محقق...
جلسات حقوق کارگران برای سال ۱۴۰۲ در روز‌های گذشته پایان یافت و عجیب‌ترین افزایش دستمزد برای کارگران رقم خورد. اما چرا چنین اتفاقی افتاد که حتی قانون هم نادیده گرفته...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از رویترز , روز یکشنه در حادثه تیراندازی در شهر ملبورن پایتخت کشور استرالیا ، یک مامور امنیتی کشته و سه نفر زخمی شدند. تیراندازی از داخل یک خودرو به یک باشگاه شبانه در ساعت 3 و 30 دقیقه صبح اتفاق...
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: روزانه حدود ۱۰۰تن گوشت قرمز گرم از استرالیا و کشورهای آسیای میانه به کشور وارد می شود. به نقل از صداوسیما، سید داوود موسوی افزود: روند واردات گوشت قرمز...